NAUJIENOS

Utenos rajono tautodailininkai susibūrė tradicinei parodai

Kategorija:

Miestas:
Balandžio 29 d. Utenos kraštotyros muziejuje atidaryta tradicinė pavasarinė Utenos rajono tautodailės paroda, kurioje savo darbus eksponuoja per 80 Utenos rajono tautodailininkų. Džiugiai nuteikė žinia, kad iš 80-ies tautodailininkų 34 yra nauji autoriai, tarp kurių – daugiausia jaunimas.Kaip sakė gausiai į parodą susirinkusius Utenos rajono tautodailininkus sveikinęs Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Petravičius, vadinasi, Utenos rajone liaudies meno tradicijos yra puoselėjamos ir  perduodamos iš kartos į kartą, tad tautodailė gyvuos dar labai ilgai.
Parodoje eksponuojami keramikos, drožybos, grafikos, kalvystės, siuvinėjimo, tekstilės, tapybos darbai, taip pat sodai, odos gaminiai, iš vytelių nupinti krepšiai. Lankytojų akis traukia margučiai, kurie konkuruoja tarpusavyje raštų puošnumu, ažūriniai nėriniai, margaspalvės pirštinės ir kojinės, velti šilti bateliai dideliems ir mažiems. Atsigrožėti negalima karpiniais, kurių šiųmetinei parodai pateikė net aštuonios karpytojos.
Parodos atidaryme dalyvavo ir dalyvius taip pat sveikino Vilniaus tautodailininkų draugijos pirmininkė Ramutė Kraujalienė, Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistė Zita Mackevičienė, Utenos tautodailininkų klubo „Svirnas“ pirmininkė Zita Indriūnienė.
Ramutė Kraujalienė džiaugėsi, kad Utenos rajono tautodailininkų parodos kasmet vis kitokios, gausesnės, įspūdingesnės. „Visada malonu atvykti į Uteną ir konstatuoti, kad parodos kaskart nustebina ne darbų gausa, o kokybe, – sakė viešnia. – Džiaugiuosi dėl to, nes respublikinei konkursinei parodai „Aukso vainikas“ tikrai buvo kas atrinkti. Yra ir kita medalio pusė: „Aukso vainikui“ vis sunkiau atrinkti darbus, nes jie visi gražūs, įspūdingi ir tinka eksponuoti respublikinėje parodoje“.
Dvyliktoji liaudies meno paroda „Aukso vainikas“ bus rengiama Utenos rajone, Leliūnuose, Vytauto Valiušio keramikos muziejuje. Kaip sakė Zita Mackevičienė, „Aukso vainikui“ buvo atrinkta tikrai nemažai Utenos rajono tautodailininkų darbų, bet jų gausa nebaugina, nes Leliūnuose yra ir puikus keramikos muziejus, ir Meno centras. Juose ir bus eksponuojami darbai.
Vilniaus tautodailininkų draugijos pirmininkė 90-ies metų sukakties proga  pasveikino tautodailininkę Donatą Prušinskaitę. Rasai Slesoriūninei, neseniai tapusiai tautodailininkų draugijos nare, buvo įteiktas pažymėjimas. Savo krašto jaunuosius tautodailininkus sveikino užpaliečiai, nuošaly neliko ir Utenos Dauniškio gimnazijos atstovai, pasveikinę į tautodailininkų gretas įsiliejusią kolegę Astą Adiklienę.
Pasigrožėti Utenos tautodailininkų darbais Utenos kraštotyros muziejuje bus galima visą mėnesį.
           
 Lolita Kaminskienė
 
 

 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Reklama