NAUJIENOS

Utenos rajono savivaldybės vadovai susitiko su Rapolo Šaltenio progimnazijos bendruomene

Kategorija:

Miestas:
Utenos rajono savivaldybės administracijoje sausio 16 d. buvo surengtas Utenos rajono savivaldybės vadovų bei atsakingų asmenų susitikimas su Rapolo Šaltenio progimnazijos bendruomene.

Susitikime dalyvavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas, Utenos rajono savivaldybės tarybos narė Daiva Pečionė, Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas, kiti savivaldybės administracijos specialistai.
Susitikimo tikslas – supažindinti progimnazijos bendruomenę su Utenos rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo optimizavimo planui parengti komisijos darbu ir pasiūlymais. Komisija, išnagrinėjusi situaciją Utenos rajono švietime, išanalizavusi galimus Utenos rajono švietimo įstaigų tinklo pokyčius, pateikė pasiūlymus, kaip optimizuoti Utenos rajono švietimo įstaigų tinklą. Vienas iš pasiūlymų – uždaryti Rapolo Šaltenio progimnaziją, mokinių klases kartu su mokytojais perkeliant arba į Vyturių progimnaziją, arba į Krašuonos progimnaziją.
Išklausę komisijos pirmininkės Zitos Ringelevičienės ataskaitos apie komisijos darbą ir pateiktus pasiūlymus, apie poreikį uždaryti minėtą progimnaziją, susirinkę mokinių tėveliai emocingai įsijungė į diskusiją, pateikė nemažai klausimų, išsakė savo nuomonę, domėjosi būdais, kaip išsaugoti mokyklą.
Meras Alvydas Katinas, ramindamas susirinkusiuosius, pabrėžė, kad progimnazijos niekas nesiruošia uždaryti. „Šiandien tik pristatome komisijos darbą ir jos pasiūlymus, – sakė meras. – Nei Utenos rajono savivaldybės taryba, nei frakcijos, nei komitetai nėra gavę nė vieno sprendimo dėl mokyklos uždarymo. Supažindinę jus su komisijos teikiamais pasiūlymus dėl mokyklų tinko kūrimo, laukiame jūsų argumentuotų pastabų, nuomonių, siūlymų. Nė vienos progimnazijos, vaikų darželio nesame pasirengę uždaryti. Kaip minėjau, tam reikalingas Utenos rajono savivaldybės tarybos pritarimas. O jeigu sulauksime argumentuotų pasiūlymų iš progimnazijos bendruomenės, kodėl mokyklos nereikia uždaryti, gal jos ir nereikės uždaryti. Nors mokinių skaičiui sparčiai mažėjant, renovuotos, modernios mokyklos, kuriose sukurtos puikios sąlygos mokytis, ugdytis ir tobulėti, taip pat tuštėja, o Rapolo Šaltenio progimnazija, kaip žinote, neturi nei savo valgyklos, nei sporto salės, nei kitų būtinų normaliam ugdymui užtikrinti sąlygų.“
Utenos rajono savivaldybės vadovai atsakė į pateiktą gausybę klausimų. Gaila, kad susitikime vyravo emocijos, o ne konstruktyvus dialogas. Kaip sakė meras, šis susitikimas su progimnazijos bendruomene dėl naujo mokyklų tinklo kūrimo – ne paskutinis, tad vienas pagrindinių prašymų kitiems susitikimams – argumentuoti, pagrįsti pasiūlymai.

Informaciją parengė:
Atstovė ryšiams su visuomene Lolita Kaminskienė


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Reklama