NAUJIENOS

Utenos ligoninėje lankėsi sveikatos apsaugos ministras

Kategorija:

Miestas:
Rugsėjo 22 d. Utenos ligoninėje lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Seimo narys, Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Lauras Stacevičius.
Į susitikimą atvyko Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas.  Svečius pasitiko Utenos ligoninės direktorius Dalius Drunga, direktoriaus pavaduotojas Sergejus Naumkinas, Utenos rajono savivaldybės tarybos narys, Utenos ligoninės chirurgijos klinikos vedėjas gydytojas Albinas Grincevičius.
Susitikime buvo aptarti aktualūs klausimai, susiję su Utenos ligoninės patalpų remontu, sveikatos priežiūros paslaugų kokybe, prieinamumu, slaugos ir ambulatorinių paslaugų plėtra, pacientų srautais iš kitų Utenos apskrities savivaldybių, įgyvendinamais projektais ir jų finansavimu. Dalius Drunga pristatė vieną svarbiausių projektų „Sveikatos priežiūros paslaugų kokybės ir prieinamumo tobulinimas vaikams Utenos ligoninėje“, kurio metu bus suremontuotos patalpos vaikų ligų skyriuje, įsigyta nauja medicinos paslaugų tiekimui būtina įranga, bus sudarytos sąlygos kokybiškesnei vaikų ligų diagnostikai ir gydymui. Lėšos projekto įgyvendinimui yra skirtos iš ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.  Kaip ministrą informavo Utenos ligoninės direktorius, remontas vaikų ligų skyriuje prasidės jau kitų metų pavasarį.
Susitikime buvo aptartas ir kitas Utenos ligoninės projektas „Tuberkuliozės diagnostikos paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas  Utenos ligoninėje“, kalbėta apie galimybes gydytojams ir slaugytojams kelti atlyginimus, buvo atkreiptas dėmesys į vis dar stringančią E. sveikatos sistemą. Ministras pabrėžė, kad diegiant elektroninės sveikatos paslaugas buvo padaryta nemažai klaidų, kurios dabar yra taisomos, tad reikia tikėtis, kad sistema netrukus pradės veikti be trukdžių.
Kalbėdamas apie būtinybę baigti Utenos ligoninės renovaciją, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas pristatė svečiams numatytą Utenos ligoninės teritorijos sutvarkymo projektą. „Utenos rajono savivaldybė į Utenos ligoninės renovaciją pasižiūrėjo kompleksiškai: yra atliekamas ne tik viso pastato ir vidaus patalpų remontas, bet bus sutvarkyta ir aplinka. Gyventojų patogumui bus išplėstos automobilių aikštelės, įrengtas naujas apšvietimas, nutiesti pėsčiųjų takai, sutvarkytas kelias įvažiuoti į ligoninės ir Utenos PSPC teritoriją.“
Po diskusijų Aurelijui Verygai ir Laurui Stacevičiui buvo surengta  ekskursija po ligoninę. Svečiams buvo suteikta galimybė susipažinti su jau renovuotomis patalpomis, pabuvoti remonto laukiančiame Vaikų ligų skyriuje, taip pat aplankyti kitus skyrius, buvusios senosios poliklinikos patalpas, laboratoriją, kurių remontui atlikti finansavimo vis dar trūksta.
Apibendrindamas vizitą Utenos ligoninėje Aurelijus Veryga pabrėžė, kad džiaugiasi Utenos ligoninės ir Utenos rajono savivaldybės vadovų pastangomis sukurti Utenos rajono ir kitų Utenos apskrities rajonų pacientams kuo geriausias sąlygas gydytis. „Padėtis Utenos ligoninėje nėra bloga, – sakė ministras. – Esu aplankęs daugelį šalies ligoninių ir esu matęs į nepavydėtiną padėtį dėl neremontuotų patalpų ir pasenusios įrangos patekusias medicinos įstaigas. Manau, kad ateityje su veikliais vadovais ir bendromis pastangomis galėsime išspręsti ne vieną Utenos ligoninės problemą“.
Baigiantis viešnagei sveikatos apsaugos ministras susitiko su ligoninės kolektyvo atstovais bei  dalyvavo spaudos konferencijoje, atsakė į gausius medikų ir Utenos rajono žiniasklaidos  priemonių atstovų klausimus apie atlygio didinimą gydytojams ir slaugytojams, elektronines sveikatos paslaugas ir jų plėtrą, jaunų gydytojų trūkumą regionų ligoninėse, medicinos paslaugų kokybę, regionų ligonių perspektyvas  bei kitas aktualijas.

Lolita Kaminskienė
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

7 leciono (pamoka)Ko bijo Korona virusas?

Kaip išvengti emocinio apsinuodijimo

Reklama