NAUJIENOS

Unikali paroda apie meningokokinę infekciją išgyvenusius žmones keliaus po Lietuvą

Kategorija:

Miestas:
Lietuvos mokslų akademijoje prasidėjusios 2-osios tarptautinės Vilniaus užkrečiamųjų ligų konferencijos, organizuojamos kartu su 14-uoju Baltijos dermatovenerologų draugijos kongresu, dalyviai gali apžiūrėti unikalią parodą. Čia eksponuojami žinomos fotografės ir vaikų teisių ambasadorės AnneGeddes darbai „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“. Šviečiamasis projektas visuomenei, kuriuo siekiama gilinti tėvų ir globėjų žinias apie meningokokinę infekciją bei naujausias ligos prevencijos galimybes startuoja Vilniuje ir toliau keliaus po didžiuosius Lietuvos miestus.

Bendradarbiaudama su tarptautinėmis vaikų teisių gynimo organizacijomis ir kitomis socialinių paslaugų bei sveikatos srityse veikiančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, Anne Geddes pasakoja įtaigias istorijas apie išgyvenimą, atskleisdama vaikų stiprybę ir grožį.Pasitelkdama jaudinančias ir įkvepiančias nuotraukas garsi fotomenininkė pabrėžia, kokį poveikį ši agresyvi liga gali turėti ją išgyvenusiems vaikams bei jų artimiesiems.

2014 m. kurdama fotografijos darbų parodą vaikų teisių ambasadorė Anne Geddes įkvepiančių išgyvenimo istorijų ieškojo visame pasaulyje. Meniniuose darbuose yra  įamžinti 15 vaikų iš 8 pasaulio šalių: tokių, kaip Australija, Kanada, Brazilija, Vokietija,  Airija, Ispanija, Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Amerikos Valstijos. Visuomenei pirmą kartą ši paroda buvo pristatyta 2014 m. balandžio 24-ają, per pasaulinę meningito dieną.

„Tereikia pažvelgti į vieną iš šių vaikų ir Jūs suprasite, kokios sukrečiančios yra šios ligos pasekmės. Nesu sutikusi mamos ar tėčio, kurie nenorėtų apsaugoti savo vaiko. Kiekvienai mamai būtų didžiausias košmaras matyti tokį siaubingą išgyvenimą, tenkantį jos vaikui. Todėl manau, jog turime padėti tėvams suprasti, kokia sudėtinga liga yra meningokokinė infekcija, ir tuo pačiu padėti jiems sužinoti apie galimybes apsaugoti savo vaikus“, - sako fotografė A. Geddes.
 
Autorė pabrėžia, kad kuriant fotografijų kolekciją, ji visų pirma siekė atspindėti šią ligą išgyvenusių vaikų įkvėpimą ir stiprybę, o tėvams sukurti akimirkas, kuomet pažvelgę į savo vaikų nuotraukas,jie galėtų pagalvoti, kad jų dukra ar sūnus dar niekada neatrodė taip gražiai.

Lietuvoje A. Geddes fotografijos darbų paroda „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ organizuojama bendradarbiaujant Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrui ir sveikatos priežiūros bendrovei „GlaxoSmithKline Lietuva“.


Parodą „Apsaugokime mūsų ateitį: meningokokinę infekciją išgyvenusių asmenų portretai“ netrukus bus galima išvysti:
Klaipėdoje „Švyturio arenoje“ – spalio 18 d. – lapkričio 4 d.
Šiauliuose „Šiaulių arenoje” – lapkričio 5-20 d.
Panevėžyje G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje – lapkričio 21 d. – gruodžio 4 d.
Kauniečiai ir miesto svečiai taip pat galės pamatyti australų fotografės A. Geddes parodą gruodžio mėnesį, laikas ir vieta bus patikslinti.

Meningokokinė infekcija – tik viena iš aktualijų, kurias aptaria 2-osios tarptautinės Vilniaus užkrečiamųjų ligų konferencijos, organizuojamos kartu su 14-uoju Baltijos dermatovenerologų draugijos kongresu, dalyviai. Renginiai vyksta tris dienas (spalio 4-6 d.) Lietuvos mokslų akademijoje (Gedimino pr. 3, Vilnius). 
 
 
Šarūnė Bernotė
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama