NAUJIENOS

Ukrainiečiai vaikai Pypliuose kepė lietuvišką duoną

Kategorija:

Miestas:
Birželio 26 dieną Kačerginėje prasidėjo pirmoji istorijoje Lietuvos ir Ukrainos vaikų vasaros mainų stovykla, truksianti iki liepos 5-osios.
Kauno rajono savivaldybė ir Užkarpatės sritis yra pasirašiusios bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatyta plėtoti ne tik ekonominius, bet ir kultūrinius ryšius, keistis patirtimi, meno kolektyvais.
 „Labai svarbu, kad abiejų šalių vaikai bendrautų, susipažintų su kultūra, papročiais ir tą gerąją dvasią perduotų iš kartos į kartą“, - pabrėžė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, dviračiu atmynęs į Pyplių ūkio kepyklą, kur vyko tradicinės lietuviškos duonos kepimo pamoka.
Ukrainiečiai pasitiko merą smagiomis huculų melodijomis – paaiškėjo, kad dešimt ukrainiečių stovyklautojų yra Rachovsko rajono VelikoBičkivo muzikos mokyklos guculų ansamblio „Bičkivskimuziki“ nariai.
Šis kolektyvas gerai žinomas visoje šalyje, yra TV projekto „Ukrainos talentai“ dalyvis, ne kartą koncertavęs Kijeve, kituose miestuose.
„Jūs, lietuviai, mums esate kaip broliai. Būdami Kauno rajone visur jaučiame jūsų dėmesį ir gerumą“,- kalbėjo nusipelnęs Ukrainos kultūros darbuotojasVasilisPopovičius,  ansamblio “Bičkivskimuziki“ vadovas.
Kartu su ukrainiečiais stovyklauja ir septyni mokiniai iš Zapyškio, Babtų, Kačerginės, Neveronių, kitų mokyklų.
Stovyklautojai gyvena Kačerginės daugiafunkciame centre, kur juos pasitiko Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičienė bei šio centro direktorė AurikaLaurinaiteinė.
Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Miglė Trainienė pasakojo, kad tarptautinėje vasaros mainų programoje numatyta daug įvairių veiklų: žygis šiaurietiško ėjimo lazdomis į Zapyškį, ekskursijos prie Kauno marių, į Pažaislio vienuolyną bei Botanikos sodą, dailės studija po atviru dangumi, sporto varžybos, nacionalinių patiekalų ir žaidimų diena, daug švietėjiškų programų, išvykos į Raudondvario dvarą, Vilnių, Trakus.
Liepos 2 – 11 dienomis dvylika Kauno rajono mokinių turės galimybę dalyvauti tarptautinėje Lietuvos ir Ukrainos mokinių vasaros poilsio stovykloje Užkarpatės apskrities ekonatūrinio centro Volovecko filiale.
 
Edmundas Mališauskas

Reklama