NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Ūkio ministras M. Sinkevičius Hanoveryje: Lietuva turi ką pasiūlyti Vokietijos investuotojams

Kategorija:

Miestas:

Hanoveryje viešintis ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius susitiko su Vokietijos Žemutinės Saksonijos žemės ekonomikos, darbo ir susisiekimo ministru Olafu Liesu. Susitikimo metu buvo aptartas Lietuvos ir Vokietijos ekonominis bendradarbiavimas, prekybos tarp Lietuvos ir Vokietijos stiprinimo potencialas ir investicijų galimybės Lietuvoje.

Ūkio ministro teigimu, itin glaudūs ekonominiai santykiai tarp Lietuvos ir Vokietijos turi didelį potencialą ir toliau plėtotis. „Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos prekybos partnerių, o bendradarbiavimas su atskiromis šalies žemėmis, ypač tokiomis pramonės galiūnėmis kaip Žemutinė Saksonija, skatina mus atrasti naujas kryptis tarpusavio partnerystei“, – sakė M. Sinkevičius.

Ministro teigimu, Žemutinė Saksonija vertinama kaip partnerė siekiant stiprinti bendradarbiavimą ir pritraukti investicijų į automobilių dalių, mašinų ir mechaninių įrenginių pramonę Lietuvoje. „Mūsų šalies pramonė, ypač automobilių dalių ir mechaninių įrenginių, gali atlikti aukščiausios kokybės užsakomąsias paslaugas Vokietijos įmonėms“, – akcentavo M. Sinkevičius ir pridūrė, kad Lietuva Vokietijos bendrovėms gali pasiūlyti aukščiausios kokybės infrastruktūrą, kvalifikuotą darbo jėgą, investicijoms palankią aplinką ir laisvųjų ekonominių zonų teikiamus pranašumus.

Susitikimo metu ūkio ministras atkreipė dėmesį į galimybes plėtoti bendradarbiavimą gyvybės mokslų ir atsinaujinančiosios energetikos srityse. „Lietuvos gyvybės mokslų sektorius, ypač biotechnologijų ir lazerių, – vienas iš labiausia pažengusių Centrinėje ir Rytų Europoje. Bendradarbiavimas su Vokietijos bendrovėmis sustiprintų šių sektorių plėtrą abejose šalyje“, – sakė M. Sinkevičius ir pakvietė Vokietijos mokslininkus, verslininkus ir valdžios atstovus kitąmet apsilankyti Lietuvoje vyksiančioje didžiausioje gyvybės mokslų parodoje Baltijos šalyje „Life Science Baltics“. 

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2016 metais Lietuvos ir Vokietijos prekybos apyvarta siekė 4,366 mlrd. eurų, eksportas į Vokietiją sudarė 1,738 mlrd. eurų, o importas iš Vokietijos – 2,998 mlrd. eurų. 2016 metais Vokietija tarp Lietuvos užsienio prekybos partnerių užėmė 2-ąją vietą pagal prekybos apyvartą, 2-ąją – pagal importą ir 4-ąją – pagal eksportą.

2016 metų viduryje Vokietijos tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje siekė 1,25 mlrd. eurų, o Lietuvos TUI Vokietijoje – 10,83 mln. eurų. Pagal TUI dydį Lietuvoje Vokietija užėmė 3-iąją vietą, o pagal Lietuvos TUI užsienyje Vokietija – 17-ąją vietą.

Ūkio ministerijos inf.


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama