NAUJIENOS

Ūkio ministras M. Sinkevičius: „Bus kuriama nauja ekonominio bendradarbiavimo su Ukraina platforma“

Kategorija:

Miestas:

Birželio 12 d. ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius susitiko su Lietuvoje viešinčiu Ukrainos vicepremjeru, kuris taip pat eina ekonominės plėtros ir prekybos ministro pareigas, Stepanu Kubivu. Susitikimo metu aptarti būdai, kaip skatinti dvišalį ekonominį bendradarbiavimą.

Vienas tokių būdų – sukurti ekonominio bendradarbiavimo platformą, kurios pagrindu vyktų reguliarūs susitikimai tarp dviejų šalių ekonomikos, energetikos ir susisiekimo ekspertų.

Ūkio ministro teigimu, toks bendradarbiavimas sustiprintų dvišalius ekonominius santykius ir sudarytų dar vieną galimybę Lietuvai pasidalyti savo gerąja patirtimi su partneriais Ukrainoje, kur vykdomos struktūrinės reformos siekiant integruotis į Europos Sąjungą.  

„Ukraina yra svarbi Lietuvos prekybos partnerė. Jai žengiant eurointegracijos keliu, ekonominiai santykiai įgauna vis didesnį potencialą plėstis. Šiandien su vicepremjeru sutarėme, kad turime gilinti bendradarbiavimą ekspertų lygiu, kuris būtų abiem pusėms naudingas – ukrainiečiai pasisemtų patirties, o lietuviams atsirastų naujų verslo galimybių“, – sako ūkio ministras M. Sinkevičius. 

Susitikime ūkio ministras akcentavo, kad tikslingiausia būtų stiprinti verslo ryšius elektrotechnikos inžinerinės pramonės srityje ir transporto paslaugų sektoriuje, taip pat reiktų aktyviau plėtoti abiejų šalių investicinį bendradarbiavimą, atkreipti dėmesį į atsinaujinančios energetikos išteklių teikiamas galimybes ir skatinti startuolių kūrimąsi.

M. Sinkevičius pridūrė, kad Ūkio ministerija aktyviai prisideda keičiant teisės aktus, siekdama sudaryti aukštos kvalifikacijos specialistams iš trečiųjų šalių, tarp jų ir Ukrainos, lengvesnes sąlygas įsidarbinti Lietuvoje ir supaprastinti administracines procedūras.

ūkio ministerijos inf.


Reklama