NAUJIENOS

Ūkininkų protestas ir diskusija apie asociaciją ir kooperatyvą

Kategorija:

Miestas:
Lapkričio 26-ąją dalis Šilalės rajono ūkininkų, tęsdami protestą prieš planus didinti mokesčius, prieš nepakeliamas sąlygas šalies ūkininkams, su sunkiąją technika išvažiavo į Šilalės miesto gatves. Tą pačią dieną Šilalės rajono ir Rietavo savivaldybės ūkininkai, auginantys vaisius ir uogas, Šilalės rajono savivaldybėje diskutavo apie galimybes įkurti asociaciją ar kooperatyvą.
Susitikime-diskusijoje taip pat dalyvavo Šilalės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Tadas Bartkus, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Osvaldas Šarmavičius, Nacionalinės mokėjimo agentūros, Žemės ūkio rūmų atstovai ir kiti.
Žemės ūkio rūmų atstovės susitikimo dalyviams papasakojo, kuo skiriasi kooperatyvas nuo asociacijos, aptarė tolimesnius žingsnius, norint įkurti vieną ar kitą darinį. Dalyviai informuoti, kad norėdami būti asociacijos nariais, jie gali prisijungti prie jau susikūrusių asociacijų arba įsteigti savo, tačiau pastarasis kelias pareikalautų daugiau išlaidų, kadangi būtų reikalinga pasitvirtini įstatus, sutvarkyti kitus dokumentus. Taip pat kalbėta apie galimas asociacijos funkcijas: atstovavimą, narių švietimą, teisinę pagalbą nariams ir kt. Paklaustos, kuo asociacija geriau už pavienį ūkininką, atstovės informavo, kad tiek pavienis ūkininkas, tiek asociacijos nariai turės atlikti tam tikrus veiksmus, skirtumas tas, kad asociacijoje veikia bendrystė, kolektyviškumas.
Susitikimo pabaigoje kalbėta apie paramas, skirtas uogų augintojams.
 
 
Rūta Janavičiūtė,
Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus atstovė spaudai
Nuotraukos autorės ir Ievos Tvaronavičiūtės
 

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Pinu trispalvę

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Vaikų vasara muziejuje
Su Lietuvos vardu lūpose...

Su Lietuvos vardu lūpose...

Tiksi laikrodis, skaičiuodamas sekundes, dienas, mėnesius, metus, laiko dulkėmis užklodamas prisiminimus, džiaugsmus ir skausmus, juk laikas visagalis, bet ar visagalis jis, kai eidamas gatve sutinki Motiną, kurios širdyje laikas...

Reklama