NAUJIENOS

Tu ir aš – kartu mes galia

Kategorija:

UAB „Tvirimenta“ ir VšĮ vystymo tobulinimo centras „Sėkmės banga“ Klaipėdos, Šiaulių, Tauragės ir Telšių apskrityse pradeda įgyvendinti neformalaus vaikų švietimo  programą „Tu ir aš – kartu mes galia“. Programa vykdoma įgyvendinant Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamą projektą TAPK („Neformaliojo švietimo paslaugų rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse“), kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Svarbiausias  šios programos tikslas –  motyvuoti programoje dalyvaujančių mokyklų mokinius  savanoriškai veiklai, ypatingą dėmesį skiriant tiems,  kurie dar nėra suradę savęs realizavimo galimybių.

Programa susideda iš dviejų dalių. Viena jų – vidinis programos dalyvio pasirengimas programos vykdymui. Per seminarus programos dalyviai mokysis išsiaiškinti savo tikruosius tikslus ir kaip pasiekti norimą rezultatą, kaip savo tikslus suderinti su aplinkos poreikiais, kuo savanoriška veikla naudinga visuomenei ir pačiam savanoriui. Imantis kiekvienos veiklos labai svarbu išsiaiškinti savo vidinius resursus. Seminaruose moksleiviai mokysis juos atskleisti per fraktalų piešimą, per kitus netradicinius metodus.

Įgytas žinias programos dalyviai pritaikys praktinėje veikloje. Kadangi savanorių širdys ir rankos reikalingos visose gyvenimo srityse, moksleiviai kūrybine išmone, energija dalinsis savo gyvenamosiose vietose. Galbūt kažkas imsis organizuoti jaunimo laisvalaikį, kažkas rūpinsis vienišais pagyvenusiais žmonėmis, savo laisvalaikį skirs tėvų meilės netekusiems vaikams, kažkada glostytiems ir myluotiems, o dabar likimo valiai išmestiems gyvūnėliams, gal gėlėmis ir medžiais puoš savo miestą ar kaimą, kad jame kiekvienam būtų jauku ir malonu gyventi. Visi dideli darbai prasideda nuo mažų. Jei kiekvienas pasodintume po gėlę, kokiu gėlynu papuoštume savo Žemę. Jei kiekvienas pasodintume po medį, kokius miškus užaugintume. Jei kiekvienas ištiestume ranką parpuolusiam,  šalia mūsų mažiau skausmo būtų. Gerumas užauginamas, tik kartais mes pamirštame, kad į Žemę atėjome ne jos naikinti, bet puoselėti gėrį ir grožį.

Dalyvauti programoje „Tu ir aš – kartu mes galia“  kviečiami dalyvauti 13 metų sulaukę moksleiviai, besimokantys Radviliškio, Kelmės, Pakruojo, Joniškio, Akmenės, Šiaulių, Mažeikių, Telšių, Plungės, Rietavo, Kretingos, Skuodo, Klaipėdos, Šilutės, Šilalės, Tauragės, Jurbarko rajonų, Klaipėdos, Šiaulių ir Neringos savivaldybių mokyklose. Programoje laukiami pedagogai, miesto ar kaimo bendruomenės nariai, kurie savo patirtimi prisidės puoselėjant ir plečiant savanorišką veiklą.

Norintys dalyvauti programoje „Tu ir aš – kartu mes galia“ gali užsiregistruoti programoje dalyvaujančioje  mokykloje arba šioje interneto svetainėje skiltyje „Savanoris“ užpildęs programos dalyvio registracijos anketą.

Išsamesnė informacija teikiama telefonu 8 688 29679 arba el.paštu tviriment@gmail.com.

 

 


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Reklama