Trūksta duomenų? Duomenų yra
  NAUJIENOS

Trūksta duomenų? Duomenų yra

Kategorija:

Miestas:
Pasiklydote gausios informacijos vandenyne? Trūksta aiškių, tikslių, mokslu pagrįstų, susistemintų duomenų? Tuomet pats laikas pasinaudoti galimybėmis, kurias suteikia Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka.
Biblioteka gali padėti atverti ne vienerias duris skaitmeninėje erdvėje. Rimčiau besigilinantiems į tam tikrą gyvenimo ar mokslo sritį pravartu patyrinėti specifines paslaugas. Viena vertingos informacijos paieškos ir gavimo galimybių - Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos prenumeruojamos ir laisvos prieigos duomenų bazės.
Jeigu esate mokinys, gimnazistas, mokytojas, studentas ar tiesiog proto mankštą mėgstantis žmogus, kviečiame užsukti į biblioteką ir išbandyti šias laisvai prieinamas bei prenumeruojamas duomenų bazes:
 
  • Lietuvos periodinės spaudos bibliografinė straipsnių bazė 1994-2002 (archyvas);
  • Nacionalinės bibliografijos duomenų bankas (straipsniai nuo 2003 m.);
  • Infolex – lietuviška teisinė duomenų bazė, kurioje pateikiami teisės aktai ir praktika. Čia galima atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt. Galimybė naudotis – centrinėse bibliotekos patalpose ir visuose filialuose;
  • Vyturys – virtuali „Vyturio“ skaitmeninių knygų vaikams ir jaunimui biblioteka. Beveik 400 šimtai svarbiausių knygų mokyklai ir laisvalaikiui, atrinktų pagal amžių, temas ir vertybes. Knygų kiekis nuolat didėja. Galimybė naudotis – tik Vaikų ir jaunimo literatūros skyriuje (Topolių g. 21);
  • EBSCO Publishing – dešimt viso teksto mokslinių straipsnių duomenų bazių anglų kalba, kurias sudaro publikacijos humanitarinių, socialinių, gamtos, ekonomikos, finansų, bankininkystės, švietimo, sveikatos apsaugos, medicinos mokslų ir kt. temomis iš serijinių užsienio leidinių. Galimybė naudotis - centrinėse bibliotekos patalpose (Seirijų g. 2). Pageidaujantiems prie duomenų bazės jungtis ne bibliotekoje suteikiami individualūs slaptažodžiai nuotolinei prieigai. Jeigu esate mūsų bibliotekos vartotojas, dėl individualaus prisijungimo duomenų kreipkitės el.paštu: daiva.ivoskiene@alytus.mvb.lt (laiške parašykite savo vardą, pavardę, bibliotekos vartotojo pažymėjimo numerį ir savo el. pašto adresą) arba tiesiogiai į Knygų, periodikos ir interneto skaityklos darbuotoją;
  • Naxos Music Library – tai išsami muzikos duomenų bazė, kurioje pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai. Duomenų bazėje rasite kompozitorių ir atlikėjų biografijas, muzikos terminų žodyną ir kitą informaciją. Galimybė naudotis - centrinėse bibliotekos patalpose (Seirijų g. 2). Prie muzikos duomenų bazės „Naxos Music Library“ bibliotekoje galima prisijungti be slaptažodžių šiuo adresu: http://alytusMVB.NaxosMusicLibrary.com, taip pat suteikiami individualūs slaptažodžiai nutolusiems vartotojams (kreiptis į bibliotekos darbuotoją).  
Atkreipiame dėmesį, kad prenumeruojamų duomenų bazių duomenys gali būti naudojami tik asmeninėms mokslo ir savišvietos reikmėms. Draudžiama kopijuoti visatekstę informaciją dideliais kiekiais į asmeninį kompiuterį, perduoti duomenis tretiesiems asmenims, talpinti į internetą ar naudoti komerciniams tikslams.
Daugiau galimybių nemokamai pasinaudoti duomenų bazėmis ieškokite: www.lnb.lt
Šaltinių saugumu ir patikimumu suabejoti tikrai neteks – juk duomenų bazių koronavirusas negraužia!
Jūratė Čėsnaitė
Ilonos Krupavičienės nuotr.
 

Reklama