NAUJIENOS

Trijose Lietuvos švietimo įstaigose plėvesuos Žemės vėliavos – taikingų ir vieningų Žemės piliečių simboliai

Kategorija:

Miestas:
Gruodžio 4 dieną, Klaipėdoje įvyko socialinio kūrybinio projekto „Apkabinkime Žemę kartu“, organizuojamo Planetos piliečių sąjungos, dalyvių apdovanojimai. Vieni iš projekto laimėtojų, Klaipėdos vaikų lopšeliai-darželiai „Ažiuoliukas“ ir „Vyturėlis“, savo įstaigas galės papuošti Žemės vėliavomis, kurios primins, jog jiems svarbi taika ir vienybė Žemėje. Vilniuje gruodžio 12 dieną vyksiančiuose dalyvių apdovanojimuose, savo Žemės vėliavą atsiims Vilniaus Viršuliškių vidurinės mokyklos atstovai.
 
Klaipėdos Pedagogų švietimo ir kultūros centre vykusiame projekto „Apkabinkime Žemę kartu“ dalyvių apdovanojimų renginyje tvyrojo draugiška bei vienybe dvelkianti aplinka: iniciatyvių mamyčių būrelis susirinkusiems vaidino Pasaulinei Žemės dienai pastatytą spektaklį „Varliaus gyvenimas ir Irmis“, vaikučiai deklamavo eiles apie Žemę, buvo pristatyta kūrybinė iniciatyva „Žemė-meilės planeta“, kviečianti vaikus ir jaunimą kūrybiškai išreikšti savo meilę Žemei bei dalintis savo kūryba su visu pasauliu. „Ši iniciatyva – tai dar vienas iš būdų ugdyti meilę ir pagarbą Žemei, skatinti vaikus ir jaunimą kūrybai, užmegzti ir plėsti tarpkultūrinį bendradarbiavimą“ – teigia „Žemė-meilės planeta“ iniciatorius Tautvydas Šimkus. Vaikų, dalyvaujančių šioje iniciatyvoje, piešiniai, eilės, rašiniai bus talpinami vaikų kūrybinėje svetainėje „Oranžinis kupranugaris“, kurio įkūrėjas Rusijoje gyvenantis dvylikametis Lev Bondarev. Smagu, jog didžioji dauguma renginyje dalyvavusių švietimo įstaigų pedagogai atliepė ir susidomėjo šia iniciatyva. Po dalyvių apdovanojimų įvyko „Apkabinkime Žemę“ akcija – rankomis susikibę suaugę ir vaikai linkėjo taikos ir vienybės Žemei, Žmonijai, šalia esančiam.  
Renginyje dalyvavusi Klaipėdos savivaldybės ugdymo ir kultūros departamento vyriausioji specialistė Stefanija Vancevičienė teigė įžvelgianti didžiulę prasmę šiame projekte ir pažadėjo  nedalyvavusioms ikimokyklinio ugdymo įstaigoms perduoti „Apkabinkime Žemę kartu“ žinią. „Tai viltinga ir džiugina. Šis ir kiti Planetos piliečių sąjungos projektai – vienas iš būdų nuo mažumės vaikams diegti meilę bei rūpestį Žeme, dorybes“ – teigia projekto „Apkabinkime Žemę kartu“ Klaipėdos regiono koordinatorė Dalia Skvireckienė. „Tikiu, kad projektas „Apkabinkime Žemę kartu“ nesibaigs šiais apdovanojimais. O Žemės vėliavos, primenančios apie taikos ir vienybės svarbą Žemėje, kaip ir mūsų idėjos bei prasmingi darbai, plėvesuos ne tik daugelyje Lietuvos švietimo įstaigų, bet ir visuose pasaulio namuose“ – teigia D. Skvireckienė.

 

Beje, Klaipėdoje jau vyksta, o Vilniuje vyks projekto „Apkabinkime Žemę kartu“ parodos: gruodžio 3–10 dienomis Klaipėdoje, Pedagogų švietimo ir kultūros centre; gruodžio 12–19 dienomis Vilniuje, Viršuliškių vidurinėje mokykloje. Dalyvių apdovanojimai Vilniuje vyks gruodžio 12 dieną 15 val. Viršuliškių vidurinėje mokykloje.

Apie socialinį kūrybinį projektą „Apkabinkime Žemę kartu“

2013 metų pavasarį Lietuvos ugdymo įstaigos aktyviai ir noriai dalyvavo Pasaulinei Žemės dienai skirtame socialiniame kūrybiniame projekte „Apkabinkime Žemę kartu“. Net 76 švietimo įstaigos iš įvairių Lietuvos miestų dalyvavo projekte, kurio pagrindinis tikslas – suvienyti pastangas ir kūrybinį potencialą išreiškiant bendrą rūpestį ir meilę Žemei.

 „Apkabinkime Žemę kartu“ – tai socialinio projekto „Apkabinkime Žemę“ dalis, kuris aktyviai vyksta nuo 2012 metų. „Šie projektai – tai bendrumo ir solidarumo su žmonėmis ir Žeme veiksmas, suprantamas visų tautybių, lyčių, amžiaus, įsitikinimų žmonėms. Ištiesdami ranką greta esančiam žmogui, išreiškiame pasitikėjimą žmogumi, bendrą rūpestį Žeme ir meilę jai“ – teigia taikos ir vienybės Žemėje trokštantys, socialinių projektų „Apkabinkime Žemę“ ir „Apkabinkime Žemę kartu“ organizatoriai.

Projektą „Apkabinkime Žemę kartu“ organizuoti paskatino noras ieškoti naujų netradicinių kūrybinės išraiškos būdų, ugdymo metodų, emocinių išgyvenimų ir darbo formų su jaunimu, vaikais, jų tėvais bei socialiniais partneriais. Kaip teigia „Apkabinkime Žemę kartu“ projekto vadovė Giedrė Paršeliūnienė, „rezultatai pranoko visus mūsų lūkesčius ir nustebino geranorišku aktyvumu, švenčių ir renginių įspūdžių dalinimusi su visais projekto dalyviais. Dėkojame visiems 10575-iems mokyklų, gimnazijų, lopšelių-darželių bei kitų švietimo įstaigų darbuotojams ir vaikams, apkabinusiems Žemę!“

Birutė Gudelienė


Reklama