NAUJIENOS

Trakų viešojoje bibliotekoje apsigyveno pasakos

Kategorija:

Miestas:
Trakų viešojoje bibliotekoje liepos 1 – rugsėjo 6 d. eksponuojama menininkės Virginijos Aliukonės tapybos darbų paroda „Amžinos pasakos“. Darbus jungia viena tematika – baltiškoji kultūra (baltiškumas).

Autorė apie save pasakoja:

Gimusi 1976-02-19. Auginta senelių Dzūkijos kaime. Vidurinius mokslus baigiau Trakuose. Vėliau mokiausi: Vilniaus aukštesniojoje pedagogikos mokykloje dailės ir darbų pedagogo specialybės, Vilniaus pedagoginiame universitete įgijau dailės bakalaurą bei dailės edukologijos magistrą ir priešmokyklinės pedagogikos magistrą. Turiu šeimą – vyras Darius, trys sūnūs – Joris, Jurgis, Juris ir katinas. Vyrišką energiją bandau atsverti savo moteriška kūryba. Gyvename Vilniuje. Dirbu Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos vaikų darželyje „Mažųjų akademija“, esu pedagogė, mentorė, vyr. auklėtoja. Šiuo metu esu motinystės džiaugsmuose – auginu mažiausiąjį ir kuriu.
Man svarbūs žmonės, vedę meno keliu, dėstytojai ir menininkai:
  • Giedrė Ryškutė – spalva;
  • Linas Liandzbergis – koncepcija;
  • Ričardas Bartkevičius – laisvumas;
  • Jonas Gudmonas – įkvėpimas.
Paminėsiu ir du pirmuosius darbų mokytojus, pastebėjusius mane dar vaikystėje, – Alina Rudeliavičienė ir Alvydas Raudonius. Alina išmokė rankdarbių technikų ir grožio ieškojimo visur ir visada, su Alvydu varčiau pirmąsias knygas apie meną.Žodžiai apie mane plačiąja prasme – grožis ir dermė, šypsena ir sklaida, sveikas pozityvas ir darbštumas, humoras ir tvirtumas, jautrumas ir džiaugsmas.

Niekada nesiskyriau su kūryba. Dauguma mano darbų buvo pavieniai. Prieš porą metų pradėjau domėtis savo lietuviškom šaknim. Mane įtraukė senoji baltų kultūra, mitai, legendos, tikėjimas, ženklai, raštai ir kt. – vis dar geriu žinias apie tai. Tai lyg kodas, kurį nulaužiau ir prasiveržė mano kūryba. Anksčiau lyg ir neturėjau ką pasakyti, dabar turiu. Per tapatybės paiešką atsivėrę kūrybos vartai prabilo simboliais, kodais, siužetais – tokiais artimais mums, lietuviams. Baltiška pasaulėžiūra yra mano kūrybos centre. Kuriami darbai dekoratyvūs, smulkmeniški, juose daug detalių, simbolių, prasmių ir tuo pačiu jie paprasti. Gerai įvaldytos rankdarbių atlikimo technikos atsikartoja ir darbuose, kur apstu kruopščiai sukurtų detalių. Darbai atlikti ant drobės akriliniais dažais. Dažname darbe rasite, vieną iš senesnių, kiaušinių marginimo techniką.
Kviečiame apžiūrėti parodą!

Trakų viešosios bibliotekos informacija
 

Reklama