NAUJIENOS

Tradicinis Vilniaus festivalis vyks!

Kategorija:

Miestas:
Uždarius Lietuvos nacionalinės filharmonijos (LNF) Didžiąją salę remontui, daugelis koncertų lankytojų sunerimo – o kaipgi bus su tradiciniu Vilniaus festivaliu? Ar jis šiemet vyks? Juk didžiumos festivalio koncertų įprasta klausytis būtent šioje Vilniaus salėje... Metas visus nuraminti – 23-iasis Vilniaus festivalis vyks! Ir pirmieji daugiau apie festivalį sužinos, o ir bilietų su gera nuolaida galės įsigyti Vilniaus knygų mugės lankytojai, apsilankę Filharmonijos stende Muzikos salėje.
 
Šiųmečiame Vilniaus festivalyje birželio 3–21 d. numatyta surengti aštuonis koncertus. Jie turėtų vykti įvairiose sostinės erdvėse – koncertų salėje „Compensa“, Valdovų rūmuose, Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje ir Lietuvos rusų dramos teatre. Publikai ruošiamos originalios ir intriguojančios programos – nuo spalvingo atidarymo su Ray Charlso ir Stevieʼo Wonderio dainomis iki grandiozinio dramatinio koncerto solistams, chorui ir orkestrui pagal Edvardo Griego muziką.
 
Festivalį birželio 3 d. koncertų salėje „Compensa“ pradės ryški soul muzikos žvaigždė, neįtikėtino balso diapazono dainininkė Madeline Bell ir svinguojantis „Concertgebouw“ džiazo orkestras iš Nyderlandų. Koncerte dalyvaus ir vienas žymiausių Lietuvos saksofonininkų, tarptautinių ansamblių ir festivalių dalyvis Kęstutis Vaiginis. Atlikėjai Vilniui rengia išskirtinę programą – legendinių Ray Charleso ir Stevieʼo Wonderio dainas. Su šiomis asmenybėmis Madeline Bell yra kartu dainavusi, padariusi įrašų, o dabar atiduoda pagarbą savo dievaičiams. Tačiau ir ji pati yra dievinama viso pasaulio melomanų ir kitų atlikėjų, laikančių jos balsą išskirtiniu. Su Madeline grojantis džiazo orkestras iš „Concertgebouw“ – unikalus profesionalų kolektyvas, kurio nariai yra ne tik puikūs muzikantai, bet ir patys kompozitoriai bei aranžuotojai. Savo meistriškumu ir patraukliomis programomis orkestras užburia įvairaus amžiaus auditoriją, kaskart nustebindamas muzikavimo laisve ir ribų neturinčiomis stilistinėmis galimybėmis: nuo Duke’o Ellingtono orkestro braižo iki įvairiausių džiazo ir funk, soul ir rhythm&blues kombinacijų.
 
Birželio 5 d. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje numatyta egzotiška programa „Kinijos garsai styginiams ir erhu virtuozas Guo Gan“. Čia su Lietuvos kameriniu orkestru pasirodys kinų instrumento erhu žvaigždė Guo Ganas. Skambės paties solisto bei jo tėvynainio Ye Xiaogango kūriniai. Koncerto intriga – festivalio premjera, o čia, dėmesio (!), numatytas lietuvių kompozitoriaus Ramūno Motiekaičio specialiai erhu ir kameriniam orkestrui parašytas kūrinys „Cinema“.
 
Į tradicinę festivalio baroko koncerto poziciją šiemet numatyti tarptautinis baroko orkestras „Il Pomo d’Oro“ ir prancūzų violončelininkas Edgaras Moreau. Birželio 8 d. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje svečiai atliks įvairių kompozitorių – Johanno Adolfo Hasseʼs, Giovanni Benedetto Platti, Francesco Duranteʼs, Antonio Vivaldi, Georgo Philippo Telemanno, Luigi Boccherini – kūrinių programą.
 
Visada maloniai nustebinantis lietuvių atlikėjų rečitaliu, šiemet festivalis ir čia neketina nuvilti. Birželio 9 d. Valdovų rūmų Renginių salėje išgirsime sparčiai garsėjantį ansamblį „Synaesthesis“, diriguojamą Karolio Variakojo. Programoje „Abipus geležinės uždangos“ numatyti Pierreʼo Boulezo, Mortono Feldmano, Györgyʼo Ligeti, Broniaus Kutavičiaus ir Alfredo Schnittkeʼs kūriniai.

 
Įdomi kultūrų sinergija laukia birželio 11 d. koncerte Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje. Čia skambės programa „Krylovas griežia Martinaitį, „Rustavi“ gieda Kančelį“, ją su Lietuvos kameriniu orkestru atliks jo meno vadovas, dirigentas ir solistas Sergejus Krylovas, solistai smuikininkai Pavelas Vernikovas ir Svetlana Makarova bei Gruzijos vyrų vokalinis ansamblis „Rustavi“.
 
Birželio 14-osios koncertas šiemet bus skirtas lenkų kompozitoriaus Stanisławo Moniuszko gimimo 200-osioms metinėms. Su Lietuvos sostine glaudžiai susijęs XIX a. kompozitorius S. Moniuszko bene ryškiausius savo muzikos kūrinius parašė Vilniuje, kuriame apsigyveno vedęs Aleksandrą Miulerytę. Būtent Vilniaus miesto rotušėje 1848 m. įvyko garsiausios jo operos „Halka“ premjera (o Varšuvoje ji bus pastatyta tik po dešimt metų, 1858-aisiais). Simboliška ir prasminga, kad šiųmečiame Vilniaus festivalyje bus atliktos S. Moniuszko keturios „Aušros vartų litanijos“ ir skambės jos ne kur kitur, o po Šv. Jonų bažnyčios skliautais – juk 1840–1842 m. kompozitorius buvo šios bažnyčios vargonininkas. Trapios muzikos garsais palydint Gedulo ir vilties dieną, koncerte muzikuos Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos atlikėjai: solistai Vera Talerko, Ewa Wolak, Rafałas Bartmińskis, Liudas Mikalauskas, Kauno valstybinis choras, Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (LNSO). Diriguos lenkų maestro Antoni Witas.
 
Viena didžiausių festivalio intrigų visada būdavo užsienio orkestro viešnagė. Ko sulauksime šiemet? Ogi Bazelio kamerinio orkestro! Su svečiais iš Šveicarijos du Wolfgango Amadeaus Mozarto koncertus fortepijonui (Nr. 12 A-dur, KV 414 ir Nr. 24 c-moll, KV 491) skambins Andrius Žlabys. Orkestras savo ruožtu dar ketina atlikti Franciso Poulenco ir Erico Satie kūrinius. Koncertas vyks birželio 19 d. Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje menėje.
 
Galiausiai festivalį birželio 21 d. pabaigs karščiausia naujiena vokalinės muzikos repertuare – „Laukimas“ („Venter“). Jo gimimą inicijuoja tarptautinis muzikos institucijų tinklas – net trys festivaliai (Bergeno, Tivolio „Summer Classical“ ir Vilniaus), Bilbao teatras „Arriaga“ bei Geteborgo ir Islandijos simfoniniai orkestrai. Pavadintas dramatiniu koncertu solistams, chorui ir orkestrui, „Laukimas“ apibūdinamas ir kaip opera. Jo pasaulinė premjera numatyta iškilmingame Bergeno festivalio atidarymo koncerte 2019 m. gegužės 22 d., o jau po mėnesio ši monumentali kompozicija atkeliaus į Lietuvą.
 
„Laukimas“ – tai dviejų menininkų, katalonų režisieriaus Calixto Bieito ir norvegų rašytojo, libreto autoriaus Karlo Ove’s Knausgårdo sumanymas naujai pažvelgti į norvegų epų herojų Perą Giuntą, o tiksliau – pažvelgti į jo istoriją moters, Solveigos akimis. Kartu tai – tarsi negęstančios aistros norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego muzikai paliudijimas. Knausgårdo poetiniame romane sukurtas modernus Solveigos portretas tampa tarsi atspirties tašku visai šio performanso koncepcijai, o pagrindinė tema sukasi apie mus neišvengiamai ir nuolatos lydintį žmogaus vienatvės klausimą. Solistų Mari Eriksmoen (sopranas), Steino Skjervoldo (baritonas), choro „Vilnius“, LNSO ir dirigento Eivindo Gullbergo Jenseno interpretuojamas „Laukimas“ skambės birželio 21 d. Lietuvos rusų dramos teatre.
 
Daugiau informacijos apie festivalį: www.vilniusfestival.lt. Prekyba bilietais į festivalio koncertus pradedama vasario 21 d., bus prekiaujama LNF kasose, LNF stende Muzikos salėje (Knygų mugės metu vasario 21–24 d.), www.filharmonija.lt (į birželio 5, 8, 9, 11, 14 ir 19 d. koncertus), www.bilietai.lt (į birželio 3 ir 21 d. koncertus).
 
VF inf.
VILNIAUS FESTIVALIS 2019
2019 m. birželio 3–21 d.
Vilnius
 
Birželio 3 d., pirmadienis, 19 val., Koncertų salė „Compensa“
„Madeline Bell ir „Concertgebouw“ džiazo orkestras. Skiriama Ray Charlesui ir Stevie Wonderiui“

Solistė MADELINE BELL (vokalas, JAV)
JAZZ ORCHESTRA OF THE CONCERTGEBOUW (Nyderlandai)
Dalyvauja KĘSTUTIS VAIGINIS (saksofonas)
Programoje – Ray Charleso ir Stevieʼo Wonderio dainos bei originalios orkestro narių kompozicijos
Bilietai – 20, 30, 40, 50, 70 Eur
 
Birželio 5 d., trečiadienis, 19 val., Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčia
„Kinijos garsai styginiams ir erhu virtuozas Guo Gan“
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Solistas GUO GAN (erhu, Kinija)
Programa:
YE XIAOGANGO, GUO GANO kūriniai
RAMŪNAS MOTIEKAITIS – „Cinema“ erhu ir kameriniam orkestrui (2019, premjera, Vilniaus festivalio užsakymas)
Bilietai – 15, 20, 30, 40 Eur
 
Birželio 8 d., šeštadienis, 19 val., Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
„Baroko orkestras „Il Pomo d’Oro“ pristato Edgarą Moreau“
Tarptautinis baroko orkestras IL POMO D’ORO
Solistas EDGAR MOREAU (violončelė, Prancūzija)
  •  
JOHANN ADOLF HASSE – Fuga ir Grave g-moll
GIOVANNI BENEDETTO PLATTI – Koncertas violončelei, styginiams ir basso continuo D-dur, D-WD 650
FRANCESCO DURANTE – Koncertas styginiams Nr. 2 g-moll

ANTONIO VIVALDI – Koncertas violončelei, styginiams ir basso continuo a-moll, RV 419
JOHANN ADOLF HASSE – Sinfonia g-moll, op. 5 Nr. 6
GEORG PHILIPP TELEMANN – Divertismentas B-dur, TWV 50:23
LUIGI BOCCHERINI – Koncertas violončelei ir styginiams D-dur, G. 479
Bilietai – 15, 20, 30, 40 Eur
 
Birželio 9 d., sekmadienis, 19 val., Valdovų rūmų Renginių salė
„Synaesthesis“. Apibus geležinės uždangos“
Ansamblis SYNAESTHESIS (vadovai Karolis Variakojis, Marta Finkelštein)
Dirigentas KAROLIS VARIAKOJIS
Programa:
PIERRE BOULEZ – „Dérive 1“
MORTON FELDMAN – „For Frank O'Hara“
GYÖRGY LIGETI – „Continuum“; Etiudai Nr. 1 „Désordre“ ir Nr. 4 „Fanfares“
BRONIUS KUTAVIČIUS – Instrumentinis kvintetas „Praeities laikrodžiai“
ALFRED SCHNITTKE – „Serenada“ penkiems instrumentams
Bilietai – 15, 20, 30, 40 Eur
 
Birželio 11 d., antradienis, 19 val., Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčia
„Krylovas griežia Martinaitį, „Rustavi“ gieda Kančelį“

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Meno vadovas, dirigentas ir solistas SERGEJ KRYLOV (smuikas; Rusija, Italija, Lietuva)
Vyrų vokalinis ansamblis RUSTAVI (Gruzija)
Solistai: PAVEL VERNIKOV (smuikas; Ukraina, Šveicarija), SVETLANA MAKAROVA (smuikas; Baltarusija, Šveicarija)
Programa:
ALGIRDAS MARTINAITIS – „Trijų m’art sezonų komedija“ smuikui ir kameriniam orkestrui
GIJOS KANČELI kūriniai
Bilietai – 20, 30, 40, 50 Eur
 
Birželio 14 d., penktadienis, 19 val., Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčia
„Moniuszko 200. Keturios Aušros vartų litanijos“
Solistai:
VERA TALERKO (sopranas, Latvija)
EWA WOLAK (mecosopranas, Lenkija)
RAFAŁ BARTMIŃSKI (tenoras, Lenkija)
LIUDAS MIKALAUSKAS (bosas)
KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas ANTONI WIT (Lenkija)
Programa: STANISŁAW MONIUSZKO – Keturios „Aušros vartų litanijos“ solistams, chorui ir orkestrui

Bilietai – 15, 20, 30, 40 Eur
Koncerto partneris Lenkijos institutas Vilniuje
Koncertą globoja Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija
 
Birželio 19 d., trečiadienis, 19 val., Valdovų rūmų Didžioji renesansinė menė
„Bazelio kamerinis orkestras, Andrius Žlabys ir Mozartas“
BAZELIO KAMERINIS ORKESTRAS (Šveicarija)
Solistas ANDRIUS ŽLABYS (fortepijonas; Lietuva, JAV)
Programa:
FRANCIS POULENC – Sinfonietta, FP 141
WOLFGANG AMADEUS MOZART – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 12 A-dur, KV 414
ERIC SATIE – „Gymnopédies“ Nr. 1 ir Nr. 3 (Claude’o Debussy orkestruotė)
WOLFGANG AMADEUS MOZART – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 24 c-moll, KV 491
Bilietai – 20, 30, 40, 50 Eur
 
Birželio 21 d., penktadienis, 19 val., Lietuvos rusų dramos teatras
„Laukimas“. Pero Giunto istorija Solveigos akimis“
Solistai: MARI ERIKSMOEN (sopranas, Norvegija), STEIN SKJERVOLD (baritonas; Norvegija, Lietuva)
Valstybinis choras VILNIUS
LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Dirigentas EIVIND GULLBERG JENSEN (Norvegija)
Režisierius, idėjos autorius CALIXTO BIEITO (Katalonija, Ispanija)
Libreto autorius KARL OVE KNAUSGÅRD (Norvegija)
Vaizdo projekcijų autorė SARAH DERENDINGER (Šveicarija)
Vykdomasis prodiuseris – Bergeno tarptautinio festivalio vadovas ANDERS BEYER (Norvegija)
Programa: „Laukimas“. Simfoninė pasija solistams, chorui ir orkestrui pagal Edvardo Griego muziką
Bergeno festivalio, Tivoli festivalio „Summer Classical“, Bilbao teatro „Arriaga“, Geteborgo simfoninio orkestro, Islandijos simfoninio orkestro ir Vilniaus festivalio koprodukcija
Bilietai – 30, 40, 50, 70 Eur
 
Bilietų pardavimo informacija
Bilietus į birželio 5, 8, 9, 11, 14 ir 19 d. koncertus galima įsigyti Lietuvos nacionalinės filharmonijos kasose, Aušros Vartų g. 5, Vilniuje, ir internetu www.filharmonija.lt.
Bilietus į birželio 3 ir 21 d. koncertus galima įsigyti internetu www.bilietai.lt
 
Bilietų į birželio 5, 8, 9, 11, 14 ir 19 d. koncertus užsakymas tel.: (8 5) 266 5233, 266 5216, el. p. bilietai@filharmonija.lt, internetu www.filharmonija.lt.
Informacija apie birželio 3 ir 21 d. koncertų bilietus el. p. info@bilietai.lt, trumpuoju telefonu 118 – informacija apie renginius, tel.  +370 673 25153 – informacija įsigijusiems bilietus, internete www.bilietai.lt
 
2019 m. vasario 21–24 d. bilietus su nuolaidomis galima įsigyti Vilniaus knygų mugėje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, Laisvės pr. 5, Vilnius (Muzikos salėje, LNF ir Bilietai.lt stenduose).
***
Festivalio rengėjai
Lietuvos nacionalinė filharmonija, VšĮ „Vilniaus festivaliai“, Vilniaus miesto savivaldybė

***
www.vilniusfestival.lt
 
Festivalio rengėjai turi teisę keisti koncertų programas ir jų atlikėjus. Spausdinimo metu informacija teisinga. 2019 02 19
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama