NAUJIENOS

Tradicinė vasaros ir Šv. Roko atlaidų šventė Gruzdžiuose

Kategorija:

Miestas:
Gruzdžiuose nuaidėjo tris dienas vykusi tradicinė vasaros ir Šv. Roko atlaidų šventė, sukvietusi daugybę kraštiečių, svečių, klausytojų ir žiūrovų.Šventinio savaitgalio renginiai prasidėjo jau penktadienio vakarą, išpuoštoje pilnutėlėje Gruzdžių  Šv. Trejybės bažnyčioje. Čia vyko koncertų ciklo „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“ koncertas su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, jo vadovu Modestu Barkausku ir operos soliste Viktorija Miškūnaite. Klausytojus žavėjo skambantys įvairių pasaulio šalių muzikos kūriniai.


Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras sveikino ir džiaugėsi taip gausiai susirinkusius gruzdiečius, dėkojo vakaro koncerto atlikėjams, vedėjui, vienam pagrindinių koncertų ciklo organizatorių Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro režisieriui Zenonui Gestautui, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centrui  už pakviečiamus į Šiaulių rajoną ypatingus atlikėjus, už nuostabiai papuoštą bažnyčią ir svetingumą išskirtinė mero padėka Gruzdžių Šv. Trejybės bažnyčios klebonui Donatui Klimašauskui.

Šeštadienio ankstyvas rytas prasidėjo sportinėmis varžybomis ir įvairiomis rungtimis, kurias organizavo Aurimas Skėrys ir Linas Rimkus.Įpusėjus dienai  Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gruzdžių filialas pakvietė į trijų dalių iškilmingą renginį.
Gruzdžių kultūros centro salėje surengta ir pristatyta tautodailininko, medžio skulptūros meistro Raimondo Baškio drožinių paroda sakraline tema: angelai, arkangelai, pranašai, karaliai. Liaudies meistrą pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, Seimo nariai Stasys Tumėnas ir Liudas Jonaitis, Gruzdžių seniūnijos seniūnė Nijolė Bagdonavičienė, Gruzdžių filialo darbuotojai.


Džiugu, kad Šiaulių rajono savivaldybė atkreipia didelį dėmesį į kuriančius žmones, menininkus. Įteikta devintoji Šiaulių rajono savivaldybės įsteigta literatūrinė Augustino Griciaus premija už geriausią pirmąją prozos knygą. Šią premiją ir laureato sertifikatą klaipėdietei rašytojai Dianai Latvei už pirmąją prozos knygą – istorinį novelių romaną „Memelio gaisras“, įteikė Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras. Laureatę sveikino Seimo nariai Rima Baškienė, Stasys Tumėnas ir Liudas Jonaitis, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Vitolda Dovidauskienė, Gruzdžių seniūnijos atstovai, Gruzdžių kultūros darbuotojai.  Augustino Griciaus premijos komisijos pirmininkė, literatūros tyrinėtoja profesorė Džiuljeta Maskuliūnienė  susirinkusiesiems renginio dalyviams pristatė ir apžvelgė apdovanojimą pelniusį istorinį novelių romaną.

Gruzdžių A. Griciaus bibliotekos bibliotekininkės Jurgita Jasiškytė ir Liongina Šufinskienė, dramos būrelio „Rudnosiukas“ nariai parengė inscenizuotą literatūrinį vaizdelį apie Gruzdžių krašto išnykusius kaimus. Apie savo vaikystės Sauginių kaimą pasakojo, demonstravo fotografijas, dainavo to krašto ir savo kūrybos dainas, dviejų dalių monografijos „Gruzdžiai“, apimančios 2304 puslapius vyriausiojo redaktoriaus ir sudarytojo, iš Gruzdžių krašto kilusio, žurnalisto Domijono Šniuko, dukra Indrė Šniukaitė-Gruodienė. Viso renginio metu skambėjo Bridų filialo solistės Rositos Šiškutės fleitos garsai, Ginkūnų filialo vokalinio ansamblio „Rasa“, vad. Birutės Andriukaitienės, koncertmeisterės Jūratės Narvilienės atliekami muzikiniai kūriniai.Dienos renginį vedė Gruzdžių ir Verbūnų filialų kultūros darbuotojos Rasa Jurgaitienė ir Ona Baranauskienė.
Neliko nuskriausti ir vaikai. Į turtingą , įdomų, pilną cheminių efektų, muilo burbulų ir putų, emocingą šou mažuosius sukvietė Burbulų dėdė. Įvairiausių formų balionais, piešiamais veidukais ir kitais linksmais užsiėmimais džiugino IĮ „Linksmiausios šventės“ animatorės. Gruzdžių filialo meno vadovas magas M. Tarasevičius supažindino ir pademonstravo įvairių magijos triukų. Gruzdžių krašto bendruomenės pirmininkė D. Radžvilė ir aktyviausios moterys organizavo meninės veiklos edukacijas. Gruzdžių bibliotekos savanoriai padėjo pasigaminti ženkliukų, žaisti su garsinėmis knygomis, užsiimti kita linksma ir aktyvia veikla.Šeštadienio pavakarę Gruzdžių miestelio aikštėje atidengta konsolė, skirta Gruzdžių krašto išnykusių kaimų įamžinimui. Konsolės meistras Marius Tamošaitis  pasidalino kūrybinio proceso niuansais, papasakojo apie kilusias mintis. Atminimo ženklas –  juodo metalo natūraliai rūdinta konsolė su kryptim į stebėtoją. Ant viršaus bronzos ir žalvario plokštė su Gruzdžių kraštovaizdžiu, bažnyčia, nameliais, medžiais, su mintim, kad kažkur toli lyg ir matosi buvusios gyvenvietės bei paminėti išnykusių kaimų vietovardžiai: Bartkūnai, Bungiai, Jokūbaičiai, Laumakiai, Nuomininkai, Ratkūnai, Raudiškės, Ražai, Romutaičiai, Šiūrai. Jaukią, nostalgišką  aplinką savo šokiais kūrė Gruzdžių liaudiškų šokių kolektyvo šokėjos. Atminimo konsolę pašventino Gruzdžių Šv. Trejybės bažnyčios klebonas Donatas Klimašauskas. Renginį vedė Gruzdžių filialo meno vadovė Rasa Šiškuvienė.Šeštadienio vakaro didžiojoje scenoje vieni atlikėjai ir grupės keitė kitus. Suaugusiųjų šokių grupė Vitadance“, vad. V. Adomėnaitė-Butnorienė, Akmenės kultūros centro romansų grupė „Akmenės vyrai“, vad. A. Vaičekauskas, atlikėja Donata Virbilaitė, lietuviškos estrados grupė „Vairas“, populiariosios muzikos grupė „Dar“. Šventinio, didžiojo vakaro pabaigoje Gruzdžių miestelio dangų nušvietė įspūdingi fejerverkai.Trečioji tradicinės vasaros ir Šv. Roko atlaidų Gruzdžiuose šventės diena – sekmadienis.
Plačiai atvertos Gruzdžių Šv. Trejybės bažnyčios durys  sukvietė tikinčiuosius į didinguosius Šv. Roko atlaidus. Šv. Mišias parapijos klebono Donato Klimašausko  kvietimu aukojo garbingas svečias  arkivyskupas Lionginas Virbalas SJ. Iškilus dvasininkas pasidžiaugė, kad  Šv. Roko atlaidai Gruzdžiuose yra tikra tikėjimo šventė, sukviečianti tiek daug žmonių, kurių buvo netik pilna bažnyčia , bet ir šventorius.

Po Šv. Mišių, užbaigti trijų dienų šventę, palydėti  išeinančią  vasarą Gruzdžių miestelio aikštėje padėjo Gitanos ir Giedriaus Morkių šeimyninio dueto dainuojamosios poezijos nostalgiškos dainos ir gitaros muzika, Bridų filialo Pakapės stilizuotos kapelos, vad.  Juliaus Muliarčiko, nuotaikingi muzikiniai kūriniai, Gruzdžių filialo grupės „Brandus“, vad. Gintaro Kiuros jautrus pasirodymas.
Už tai, kad ši šventė įvyko, kad galėjome pasidžiaugti buvimu drauge, esame dėkingi rėmėjams: UAB „Baltik Champignons“, „Norfa“, ŽŪB „Žvalguva“, kaimo turizmo sodybai „Milkintynė“, UAB „Delikatesas“, UAB „Junasa“,  UAB“Medynas“, UAB „Šiaulių šamai“, UAB „Baltijos gėrimai“, ūkininkams R. Slavikui, A.Mykolaičiui, emigrantui M. Saženiui,  fluaristui Tadas Flora, R. S. Vaičiuliams, K. D. Stropiams, Z. K. Abromaičiams, L. G. Dzidolikams, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centrui ir darbuotojams, Gruzdžių bibliotekos bibliotekininkėms  J. Jasiškytei ir L. Šufinskienei, Gruzdžių Šv. Trejybės bažnyčios klebonui  D. Klimašauskui, Gruzdžių seniūnijos kolektyvui ir seniūnei N. Bagdonavičienei , seniūnaičiams, Gruzdžių krašto bendruomenės pirmininkei  D. Radžvilei ir visam būriui savanorių, padėjusiems visais renginių momentais.
Šventė, dosni ne tik svaiginančio gamtos grožio, bet ir dvasinių turtų, smagaus juoko, šypsenų, linksmų pokalbių, skambių dainų, šokių, muzikavimo, atvirų durų ir širdžių, paprasčiausio buvimo kartu, bendravimo. Iš širdies į širdį, iš delno į delną, iš šventės į šventę...

Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros centro Gruzdžių filialo informacija
 
 

Reklama