NAUJIENOS

Top 5 Utenos krašto ežerai, kuriuos verta aplankyti

Kategorija:

Miestas:
Ar žinojot, jog Utenos kraštas yra ypatingas tuo, kad jis išsiskiria piliakalnių bei ežerų gausa? Sudėjus visus Utenos rajono ežerus su ežerais, esančiais rajonų sandūroje, plotas siekia net 46 km². Iš viso čia galima suskaičiuoti esančius 186 ežerus. Tad ne veltui šis kraštas garsėja kaip ežerų kraštas, o ieškantys poilsio prie ežerų visada randa iš ko pasirinkti!
 
AlaušasLegendomis apipintas gražuolis Alaušo ežeras – tikra Utenos krašto puošmena ir dešimtas pagal dydį ežeras šalyje. Jo plotas – 1054 hektarai, didžiausias gylis 42 m, vidutinis gylis 11,9 metro. Vasarą šis gražuolis tampa tikru Aukštaitijos traukos centru. Pasižymintis puikia vandens kokybe, sutvarkytais pliažais, poilsiavietėmis, o žiemą – žvejybos ir pačiūžų mėgėjų rojumi.
 
TauragnasTauragnas – giliausias ir aukščiausiai virš jūros lygio (164,6 m) iškilęs Lietuvos ežeras, esantis Utenos rajone, Aukštaitijos nacionaliniame parke, Tauragnų miestelyje. Jo gylis siekia net 62,5m. Šis ežeras nuo seno garsėja žuvimis ir skaidriu vandeniu. Prie vingiuotų ežero krantų nuolat mėgsta burtis šeimos su vaikais, draugai, atvyksta žvejai ir keliautojai.
 
AisetasAisetas – vienas gražiausių ir žuvingiausių ežerų Lietuvoje. Tai siauras, ilgas ir vingiuotas ežeras rytų Lietuvoje, Molėtų ir Utenos rajonuose. Viso ežero plotas 501 ha. Taip pat, tai vienas ilgiausių ežerų Lietuvoje – ilgis šiaurės rytų-pietvakarių kryptimi 16 km, didžiausias plotis 0,6 km. Didžiausias gylis – 40 m rytinėje dalyje, vidutinis gylis 10,4 m. Aiseto ežeras garsėja savo skaidriu vandeniu ir smėlėtais krantais.
 
Dauniškis


Utenos miestas yra vienintelis miestas Lietuvoje, kuris tarp gatvių ir namų turi įsispraudusius net du ežerus, tai Dauniškio ir Vyžuonaičio. 2011 metais Utenai švenčiant 750 metų jubiliejų Dauniškio ežeras pasipuošė šviečiančiu ir grojančiu fontanu. Įrengtas fontanas ir šalia esantis Dauniškio parkas yra vienos iš įspūdingiausių miesto vietų. Tad nenuostabu, kad vaizdingas parkas su ežeru ir patogia infrastruktūra tapo tikru traukos objektu tiek uteniškiams, tiek miesto svečiams.
 
Indrajai


Indrajai yra vienas didžiausių ežerų Utenos rajone, telkšantis netoli Daugailių. Jo plotas siekia 290,6 ha. Pavadinimas kildinamas iš lietuviško žodžio indrė – „nendrė”. Ežeras rininis, todėl yra ištįsęs 4,7 km iš šiaurės vakarų į pietryčius, siauras (vidutinis plotis 0,65 km), vingiuotas (kranto linijos ilgis 13 km), krantai – aukšti ir statūs. Šis ežeras yra pamėgtas žvejų – čia galima pagauti ešerių, lydekų, kuojų, raudžių, lynų, karšių, sidabrinių karosų.
 
Grynas oras, ramybė ir pasakiški vaizdai – tai ko reikia puikiam jūsų poilsiui! Jeigu norite sužinoti daugiau informacijos apie Utenos krašte esančius ežerus ar pasigrožėti jų fotografijomis iš paukščio skrydžio apsilankykite puslapyje aplink.utenago.lt

 Aina.lt

Reklama