Tolerancijos laivas Grzudžių gimnazijoje
  NAUJIENOS

Tolerancijos laivas Grzudžių gimnazijoje

Kategorija:

Miestas:

Kiekvieno  žmogaus laivas yra „kitoks“.  Jį plukdome skirtinga kryptimi. Plaukdami gyvenimo keliu, mes sutinkame laivus, nepanašius į mūsų. Jie kitokių spalvų, kitokios konstrukcijos, skirtingų dydžių su skirtingomis burėmis. Kaip tada elgiamės? Juos aplenkiame? Šaliname iš savo kelio?  Nekreipiame jokio dėmesio? Gal pamojuojame iš tolo ir užmezgame draugystę, o gal paleidžiame strėles? Laive, kaip ir gyvenime, sutinkame kitokius žmones, kurie vienas kitam gali nepatikti. Tarp jų gali nebūti bendrų interesų ar simpatijos, bet jie turi plaukti kartu, vienas kitą toleruoti, nes paprasčiausiai nėra kitos išeities.  

Todėl 2011 metų lapkričio 16-ą dieną Šiaulių rajono Gruzdžių gimnazija prisijungė prie tarptautinės  „Tolerancijos dienos“, kurios pagrindinis tikslas išsiaiškinti bei prisiminti žodžio Tolerancija reikšmę, aptarti su mokiniais, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu.

 

Tolerancijos simbolis – LAIVAS. Toks simbolis buvo parinktas, nes laivas kaip ir žmogus juda, keičia kryptį ir plaukia.

Tolerancijos dieną Gruzdžių gimnazijoje, organizavo mokyklos savanoriai. Tolerancijos laivą darė IIa g klasės mokinės Vaiva Gedvilaitė, Deimantė Servaitė ir Liveta Balčiūnaitė. Koordinavo gimnazijos socialine pedagogė Rosita Veikalienė ir Gruzdžių gimnazijos pavaduotoja Virginija Motiejūnienė.

Padėjo ir patys mažiausieji mūsų gimnazijos mokiniai. 1-4 klasių mokiniai rašė savo nuomonę, kas yra Tolerancijos diena. „Pagrindinis tolerancijos bruožas – pagarba, meilė, supratimas,” - rašė Gruzdžių gimnazijos ketvirtokai.

 

Taip pat savanoriai prie pradinių klasių kabinetų iškabino sentencijas apie Toleranciją, kad vaikai susipažintų su įžymių žmonių mintimis apie ją.

 

Enrika Krištopaitytė


Reklama