NAUJIENOS

Tobulėjimui amžius – ne riba

Kategorija:

Miestas:

Šią savaitę Kretingos trečiojo amžiaus universiteto klausytojai pradėjo seminaru apie sveiką mitybą. Seminarą vedė sveikatinino specialistė Aldona Graikšienė.

Trečiojo amžiaus universitetas yra viena Kretingos pedagogų švietimo centro veiklų. Trečiojo amžiaus universitete studijuoja 120 kretingiškių. Veikia trys fakultetai: Kultūros ir meno, kraštotyros ir turizmo, Sveikatos ir dvasinio tobulėjimo. Pasak centro metodininkės Aurelijos Jedenkienės, svarbiausias Trečiojo amžiaus universiteto tikslas – organizuoti vyresnio amžiaus žmonių užimtumą, sudaryti sąlygas jiems bendrauti, tobulėti, paįvairinti savo laisvalaikį. „Kai pradėjome organizuoti trečiojo universiteto veiklą, visiškai nebuvome gavę jokio finansavimo. Viską darėme savanorystės pagrindais. Pernai Kretingos rajono savivaldybė mums skyrė 10 tūkst. litų, tai bent kai kurias išlaidas galime pasidengti, apmokėti iš toliau atvažiuojantiems lektoriams kelionę. Ir patys universiteto lankytojai iš nario mokesčio nuperka lektoriui suvenyrą, nes jam neturime lėšų sumokėti, – mintimis dalijasi centro direktorė Adelė Mazeliauskienė, džiaugdamasi, kad kretingiškiams patinka užsiėmimai, kad mielai dalyvauja centro renginiuose, prisideda juos rengiant.

Žinoma, būtų puiku, jei šalies valdžia rastų galimybę finansiškai paskatinti vyresnio amžiaus žmonių mokymąsi, bet kol kas tenka dirbti taip, kaip yra.

Svarbiausia, kad Trečiojo universiteto užsiėmimų reikia patiems kretingiškiams. Ir ne tik iš Kretingos miesto, bet ir aplinkinių kaimų. Ir kai po dviejų metų studijų pirmiesiems universiteto studentams buvo teikiami baigimo pažymėjimai, daugelis jų pasakė, kad jie nori ir toliau lankytis užsiėmimuose, nori studijuoti. Be abejo, tokie atsiliepimai motyvuoja centro darbuotojus ieškoti įdomesnių lektorių, organizuoti įvairesnių renginių.

Kita centro veikla – pedagogų kvalifikacija. Ir trečioji veikla – turizmas. Būtent taip nusprendė rajono taryba. Išsamesnę informaciją apie miestą ir rajoną suteikia netoli bažnyčios esančiame „i“ raidele paženklintame pastate suteikia dvi vadybininkės, o kad joms nepritrūktų informacijos, rūpinasi Kretingos pedagogų švietimo centras. Naujausi centro leidiniai Kretingos rajono žemėlapis, 2014 metų kalendorius, užrašų knygutė „Kretinga“, kurios viršelis primena miestą, apie kurį kalendoriuje sakoma: „Kretinga – sielos atgaiva“.

Genovaitė Paulikaitė 


Reklama