NAUJIENOS

Teksasą sukausčius žiemos audrai vyksta didžiulė vėžlių gelbėjimo misija

Kategorija:

Miestas:
Sea Turtle, Inc | Facebook

Smarkiai žiemos audrai sukausčius Teksasą, atšiaurias temperatūras kentėti priversti ne tik žmonės.
Kuomet žiemos audros „Uri“ metu temperatūros nukrito iki rekordinių žemumų, savanoriai South Padre Island, Teksase, išgelbėjo tūkstančius jūrų vėžlių.

Kaip praneša Floridos žuvų ir laukinės gamtos apsaugos komisija, gyvūnai savo kūno temperatūrų palaikymui remiasi išoriniais šilumos šaltiniais. Kuomet temperatūros vandenyje stipriai nukrenta, tuomet juos ištinka šokas.
„Šalčio priblokšti vėžliai negeba gerai judėti arba nebejuda visai. Stiprūs vėjai ar srovės gali stumti juos į krantą ar į pelkynus, arba jie tiesiog lieka plūduriuoti vandens paviršiuje,“ – aiškinama organizacijos tinklalapyje.

Kasmet savanoriai šalčio proveržių metu išgelbėja keletą vėžlių, tačiau šiųmetis atšalimas drauge su elektros nutrūkimu gelbėtojams tapo milžinišku iššūkiu. Savanoriai lankėsi paplūdimiuose, kad iš stingdančio vandens ištrauktų į pavojų papuolusius gyvūnus ir savo automobiliais juos transportuotų į prieglobsčio vietas.

Dalis vėžlių buvo perkelti į aplinkosaugos institucijos patalpas, tačiau pritrūkus vietos, kiti buvo laikinai apgyvendinti kitose patalpose.

Skelbiama, kad susumavus įvairių organizacijų gelbėjamus vėžlius, jų yra apie 4300. Visgi, dauguma organizacijų ir gamtos rezervatas susiduria su rimta problema – elektros nebuvimu. 

„Toks reiškinys saloje yra vienas didžiausių per daugiau nei dešimtmetį,“ – „FOX59“ sakė „Sea Turtle“ vykdančioji direktorė Wendy Knight. „Deja, tačiau šiandien 2 val. ryto netekome elektros ir dėl to turime penkias nuo 25 iki 55 000 galonų tūrį siekiančias talpas, pripildytas šių gražių padarų, kurie beveik 40 metų gyveno šioje saloje ir kurie dabar yra labai arti žūties.“

Dalis išgelbėtų vėžlių yra vyresni nei 100 metų amžiaus ir savanoriai užtikrina vandens temperatūrų stebėjimą, kad šie nykstantys gyvūnai liktų saugūs.


TheRunningMonk | Twitter

Vandenys palei South Padre Island – ploną barjerinę salą, kuri apgaubia pietinę Teksaso pakrantę ties Meksikos įlanka, bei netoliese esančioje Laguna Madre, įprastai yra pakankamai ramūs, kad išlaikytų vietinius šio regiono vėžlius aktyviais.

Visgi, dėl itin šaltų orų pagalbos prireikė ir kitiems gyvūnams. Žmonės į namus parsivedė ir savo auginamas ožkas, vištas ir pan. Zoologijos sodo gyventojams pagalbos ranką ištiesė įvairios įstaigos ir užleido savo patalpas. Pavyzdžiui flamingams šiltesnį prieglobstį suteikė vienas restoranas.

Kaltę už šiuos istoriškai šaltus orus meteorologai verčia didžiuliam poliarinio sūkurio sutrikimui, kurio metu įprastai ties Šiaurės ašigaliu vyraujantys orai ištrūko ir šaltį nunešė iki pat pietų.


If I Ran A Zoo | Twitter

 woodlandsmfm | Twitter


Gismeteo.lt 

Menas ir internete – menas

Menas ir internete – menas

Jo kūrybinis procesas reikalauja pastangų, idėjų, meninės kokybės ir daugelio kitų komponentų. Jis vertas apdovanojimų, bilieto, žiūrovų ir žiniasklaidos dėmesio. Tai inovatyvi šio laiko meninė raiška, bet ne gyvo meno pakaitalas ir...


Reklama