NAUJIENOS

Tauragės rajono savivaldybei skirtas apdovanojimas – Europos Tarybos ženklas už nepriekaištingą valdymą

Kategorija:

Miestas:
„Džiaugiuosi, kad Tauragės rajono savivaldybės Tarybos ir administracijos komandos darbas įvertintas puikiai, – Facebook paskyroje dalijasi Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. – Žinoma, kad ir kaip būtų malonu, tačiau visi suprantame, kad žodžiai „nepriekaištingas valdymas“ yra kiek per daug skambūs, nes tobulumui ribų nėra, visada galima geriau, tačiau kaip pristatė projekto rengėjai, šio proceso tikslas yra savivaldybių įvertinimas ir apdovanojimas už siekį dirbti nepriekaištingai.“

Vertinant savivaldybių veiklą buvo atsižvelgiama, kaip kasdieniu, nuosekliu darbu gerinama kiekvieno žmogaus gyvenimo kokybė ir kaip vadovaujamasi pagrindiniais gyvenimo kokybės gerinimo principais:
1. Dalyvavimo, atstovavimo, sąžiningo rinkimų organizavimo;
2. Reagavimo;
3. Veiksmingumo ir efektyvumo;
4. Atvirumo ir skaidrumo;
5. Teisėtumo;
6. Etiško elgesio;
7. Kompetencijos ir gebėjimų;
8. Inovacijų ir atvirumo pokyčiams;
9. Patvarumo ir ilgalaikės orientacijos;
10. Stabilaus finansų valdymo;
11. Žmogaus teisių, kultūrinės įvairovės ir socialinės sanglaudos;
12. Atskaitomybės.

Projektas vadinosi „Gerojo valdymo principų diegimas Lietuvoje“, kurį įgyvendino Vidaus reikalų ministerija, Europos Taryba ir Gerojo valdymo centras prie Europos Tarybos kartu su partneriais – Lietuvos savivaldybių asociacija ir VšĮ Valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centru „Dainava“ .

Viena iš projekto „Gerojo valdymo principų diegimas Lietuvoje“ sudedamųjų dalių – Europos Tarybos 12-kos Gerojo valdymo principų įgyvendinimo Lietuvos savivaldybėse vertinimas. Projekto metu įvertinta, kaip savivaldybės institucijos laikosi aukščiau paminėtų Gerojo valdymo principų.

Pagal Europos Tarybos patvirtintą metodiką savivaldybių veiklą vertino gyventojai, darbuotojai, politikai, savivaldybės teikė atitinkamus veiklos įrodymus.
 
Tauragės rajono savivaldybės inf.
 

Reklama