NAUJIENOS

Tauragės kraštas pristatomas Vilniaus knygų mugėje

Kategorija:

Miestas:

Vasario 20–23 dienomis Vilniuje, LITEXPO parodų centre, prie daugybės knygų bei muzikos leidėjų šiemet prisijungė ir mūsų šalies regionų atstovai. Lietuvos kultūros centrų salėje savo stendus susipažinti su turtingu ir aktyviu Lietuvos regionų kultūriniu gyvenimu kviečia net 20 kultūros centrų, o įrengtoje scenoje vyksta gausybė renginių. Parodoje savo išskirtinį stendą pristato ir tauragiškiai – Tauragės kultūros centras.

Kaip niekad gausi renginių ir susitikimų, dar labiau padidėjusi, pasipildžiusi ne tik knygų lentynomis, bet ir kultūros centrų stendais, muzikiniais kūriniais, paroda sulaukia dar didesnių lankytojų srautų. Parodos dalyvius aplankė bei pasveikino ir Tauragės rajono vadovai.

Pirmoji mugės diena, vasario 20-oji, buvo  skelbiama Kultūros centrų diena, būtent šią dieną į mugę kviesti kultūros centrų vadovai, kultūros skyrių atstovai bei savivaldybių merai. Iškilmingame atidaryme dalyvavo ir LR Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

 „Bičiulių dieną“ vyko diskusijos apie Lietuvos kultūrą ir regionų kultūrą žiniasklaidoje, festivaliai- varžytuvės, šokių, tarptautinių chorų konkursai, pristatyta Lietuvos kultūros sostinė 2020 bei scenos ir auditorijos mechanizacijos galimybės Kultūros centruose.

Pristatant savo kraštą grojo  Tauragės kultūros centro bandonininkų ansamblio, kuriam vadovauja Arūnas Rakevičius. 

Didžiausiame Baltijos šalių literatūros renginyje šiemet stendus įsirengę net 380 leidyklų, vyks virš 600 renginių, veiks daugybė skirtingų salių su specialiomis programomis, daugiau nei 400 susitikimų su autoriais planuoja surengti pačios leidyklos.

Šiemetinės mugės tema tapo Jono Meko žodžiai „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“.

Būkime atviri, gyvenkime be formulių bei mėgaukimės renginiais ir bičiulyste!


Reklama