Tauragėje pasveikinti Jonai, Janinos, liepsnojo Joninių laužai
  NAUJIENOS

Tauragėje pasveikinti Jonai, Janinos, liepsnojo Joninių laužai

Kategorija:

Miestas:
Savaitgalį Tauragėje šurmuliavo viena įspūdingiausių vasaros švenčių – Joninės. Atgaivinti senąsias tradicijas, pasveikinti Jonus ir Janinas, stebėti riterių kovas, dalyvauti mugėje, paklausyti koncerto bei surasti paparčio žiedą kviesta Taurų nuotykių parke, Pagramančio miestelyje, Jovaruose bei kitose rajono bendruomenėse vyksiančiuose Joninių šventėse.
Birželio 23 –ąją Taurų nuotykių parke nerimo riterių kovos, vyko su viduramžių tematika susiję žaidimai, šventinė mugė, vaikams įrengtas pramogų miestelis, koncertavo kapelos, liaudies šokių kolektyvai. Vakarą vainikavo atlikėjo Deivio koncertas, šokiai prie Joninių laužo, paparčio žiedo paieška ir vainikų plukdymas.
Birželio 24 –ąją Joninių laužai liepsnojo beveik kiekvienoje rajono seniūnijoje, bendruomenėje. 2016 metais Lietuvos mažąja kultūros sostine buvusiame Pagramančio miestelyje šventės tematika susieta su šiemet minimais piliakalnių ir tautinių kostiumų metais. Jau tapo tradicija, kad dauguma organizuojamų renginių prasideda ant Pagramančio piliakalnio – ne išimtis ir šių metų Joninių šventė.
Joninių metu vyko šokio fiesta „Šokių pynė“, kurioje dalyvavo  kolektyvai iš Panevėžio, Jurbarko, Raseinių, Pagėgių ir Tauragės. Pirmą kartą Tauragės apskrityje koncertavo šių metų nacionalinės Eurovizijos atrankos trečios vietos nugalėtoja Kotryna Juodzevičiūtė ir atlikėjas Tadas Juodsnukis, prie Joninių laužų savo gražiausias dainas atliko dainininkas Justinas Lapatinskas.
Pagerbdami Jonus ir Janinas, nusipelniusius krašto žmones, į kaimo kraštiečių šventę visus kvietė ir mažoniškiai. Mažonų kultūros ir bendruomenės namų kiemelyje atidaryta Vilmos Kybartienės darbų paroda, surengtas šventinis koncertas, vakaronė.
Šeštadienį Joninių šventė tradiciškai  šurmuliavo  ir Jovaruose. Visus džiugino Jonų pagerbimas, vainikėlių plukdymas bei grupės Nerija  koncertas.
Joninių šurmulys netilo ir kituose erdvėse- laužai liepsnojo Dacijonuose, Batakiuose, Baltrušaičiuose ir kituose bendruomenėse.
Įvairiuose Tauragės vietovėse susirinkusius kraštiečius sveikinę Joninių švenčių organizatoriai, džiaugėsi , kad ir tauragiškiai nestokoja entuziazmo, patys aktyviai prisideda prie šventės organizavimo, aplinkos parengimo, tvarkymo, geba linksmintis bei puoselėti Lietuviškas tradicijas.

Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Inesa Vaigauskienė
 

Reklama