NAUJIENOS

Tauragėje diskutuota apie pilietybės išsaugojimo teisinius ir politinius iššūkius

Kategorija:

Miestas:
Gegužės 12 d. įvyks privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo. Artėjant šiai datai, kviečiama susipažinti su pagrindine informacija apie referendumą ir juo spręsti teikiamo klausimo svarbą.
Balandžio 2 d. Tauragės  bendruomenių namuose surengtas susitikimas su Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovu Ričardu Savicku ir Kazimiero Simonavičiaus universiteto Teisės fakulteto profesoriumi dr. Ryšardu Burda. Susitikimo metu diskutuota apie referendumo organizavimo tvarką, referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo – pilietybės išsaugojimo- socialinius ir ekonominius aspektus. Vyko diskusijos, atsakyta į pateiktus klausimus.
Diskutuojant su savivaldos bendruomenės nariais,  akcentuota, kad referendumu siūloma pakeisti Konstitucijos 12 straipsnį taip, kad piliečiai, išvykę į ES ir NATO erdvės šalis galėtų išsaugoti pilietybę.
Susitikimo iniciatorių klausta, kaip bus užtikrintos dvigubą pilietybę turinčių asmenų teisės, galimybė dalyvauti valstybės gyvenime, kiek sudėtinga atlikti Konstitucijos pakeitimus ir panašiai.
Kad įvyktų referendumas, pirmiausia reikia, kad žmonės ateitų ir balsuotų. Startavus dvigubos pilietybės referendumo viešinimo kampanijai, tikimasi, kad žiniasklaidoje, oficialiuose ir naujienų portaluose, socialiniuose tinkluose skelbiama informacija apie referendumą paskatins rinkėjus ateiti prie balsadėžių ir pareikšti savo pilietinę poziciją.
„ Nebebijokim, lietuviai, gyventi drąsiai. Esame smalsūs, protingi - ir tai mus veda į priekį. Ateikim gegužės 12-ąją , išsakykim savo nuomonę“,- teigė susitikime dalyvavusi ir  pareikšti savo pilietinę poziciją kvietusi LR Seimo narė Aušrinė Norkienė.
Referendumas dėl dvigubos pilietybės ribų išplėtimo vyks gegužės 12 dieną kartu su prezidento rinkimų pirmuoju turu. Piliečių ketinama klausti, ar jie sutinka leisti dvigubą pilietybę asmenims, išvykusiems į šalis, atitinkančias „euroatlantinės integracijos kriterijus“.
 
Inesa Vaigauskienė
Kultūros skyriaus vyr. specialistė
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Reklama