NAUJIENOS

Tarptautinė jūrų tyrinėjimo taryba nori stiprinti bendradarbiavimą su Lietuva

Kategorija:

Miestas:

Bendroji žuvininkystės politika Europos Sąjungoje įgyvendinama ir sprendimai priimami remiantis patikimomis mokslinėmis rekomendacijomis. Tokias rekomendacijas dėl aktualių žvejybos kvotų nustatymo teikia Tarptautinė jūrų tyrinėjimo taryba. Šiandien Žemės ūkio ministerijoje viešėję šios organizacijos vadovai susirinkusiems Lietuvos žuvininkystės sektoriaus atstovams pristatė savo veiklos gaires ir tarėsi, kaip sustiprinti Lietuvos ir tarybos bendradarbiavimą bei padidinti abipusę iš jo gaunamą naudą.

1902 m. veiklą pradėjusi Tarptautinė jūrų tyrinėjimo taryba (ICES) turi 20 šalių narių, tarp kurių yra ir Lietuva. ICES planuoja ir koordinuoja jūrinius tyrimus Šiaurės Atlante (taip pat ir Baltijos jūroje), teikia mokslines rekomendacijas vyriausybėms ir tarptautinėms organizacijoms, kaupia informaciją ir duomenis apie jūrų žvejybą, okeanografiją ir jūrinę aplinką, skelbia mokslinę informaciją ir rekomendacijas.

ICES dirba net 150 ekspertų grupių, kurių veikloje kasmet dalyvauja daugiau kaip 1500 mokslininkų. „ICES vizija yra tapti pasaulinio masto organizacija. Norime dalytis savo žiniomis su kitais, kad išsaugotume tvarią aplinką ir vandenynų išteklius“, – susitikime akcentavo ICES prezidentas Fritz Köster.

ICES atstovai susirinkusiems Lietuvos institucijų, žvejų ir mokslininkų bendruomenių atstovams pristatė  rekomendacijų dėl kasmetinių žvejybos galimybių rengimo procesą. Susitikime buvo pasidalyta įžvalgomis apie Baltijos jūros žuvų išteklių būklę ir ateities prognozes, taip pat pristatyti ICES tarptautinės veiklos planai.

"Dalyvavimas ICES veikloje atveria platesnes tarptautines galimybes mūsų mokslininkams, leidžia prisidėti prie žinių apie jūrų būklę gerinimo ir mokslinių rekomendacijų, naudojamų nustatant Lietuvos laivynui aktualias žvejybos kvotas, rengimo", – situaciją apibūdino žemės ūkio viceministras Petras Narkevičius.

Svečiai pasidžiaugė, kad mūsų šalies mokslininkai vis aktyviau dalyvauja ICES ekspertų grupių veikloje. Sutarta ateityje siekti dar glaudesnio bendradarbiavimo, kuris prisidėtų prie žiniomis grindžiamo tvaraus jūrų išteklių valdymo ir mūsų žvejybos sektoriaus išsaugojimo.

ŽŪM inf.


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama