NAUJIENOS

Tarkų bibliotekos lankytojams pristatytos duomenų bazės

Kategorija:

Miestas:
Žiemos vakarą Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliografė Daiva Klimienė lankytojus nuotoliniu būdu pakvietė susipažinti bei prisiminti duomenų bazes: „Naxos Music Library“ ir „Infolex“.


„Naxos Music Library“ – muzikinė bazė, pritaikyta skirtingo amžiaus vartotojui. Informacijos paiešką atlikome pagal atlikėją, kompozitorių, šalį, muzikinį instrumentą, atlikimo grupę. Patikusius muzikinius kūrinius dalyviai atsisiuntė į savo socialinius tinklus. Vaizdingai pateiktoje jaunimo studijų skiltyje (Junior section) klausėmės muzikinių instrumentų skambesių, domėjomės natų sukūrimo istorija. Pristatymo metu kartu su lankytojais sprendėme kryžiažodžius apie muzikinius kūrinius, kompozitorius, atlikėjus, klausėmės užsienio šalių įgarsintų himnų.
Kokią informaciją galite rasti „Infolex“ duomenų bazėje? Į šį klausimą ir ieškojome atsakymo. Teisinėje duomenų bazėje pateikiami teisės aktai ir teismų praktika. Atlikome Lietuvos Respublikos valstybės institucijų norminių teisės aktų dokumentų paiešką. Susipažinome su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat su Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais.


Kviečiame naudotis nemokamomis Trakų viešosios bibliotekos prenumeruojamomis duomenų bazėmis.
Iki kitų susitikimų!
 
Daiva Klimienė
Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliografė
 

Menas ir internete – menas

Menas ir internete – menas

Jo kūrybinis procesas reikalauja pastangų, idėjų, meninės kokybės ir daugelio kitų komponentų. Jis vertas apdovanojimų, bilieto, žiūrovų ir žiniasklaidos dėmesio. Tai inovatyvi šio laiko meninė raiška, bet ne gyvo meno pakaitalas ir...


Reklama