NAUJIENOS

Švęsk Europos dieną iš namų

Kategorija:

Miestas:
Prieš šešiolika metų – 2004 m. gegužės 1-ąją – Lietuva tapo ES nare. Lietuvoje Europos diena plačiau pradėta švęsti nuo 2002 metų. Jau penkiolika metų Europos šventę švenčiame būdami ES šeimoje. Šventės metu organizuojami Europos dienai skirti renginiai, kurių metu visuomenė supažindinama su Europos Sąjunga, diskutuojama visai Europai svarbiais klausimais.
 
2020 metai tapo išskirtiniais, švenčiant Europos dieną. Vienas iš svarbių istorinių įvykių Europai – „Brexit“, Jungtinės Karalystės išstojimas iš Europos Sąjungos. Kitas – pandemija, kuri neleidžia švęsti šios šventės miestų aikštėse, gatvėse, taip, kaip jau buvo įprasta.
 
Trakų viešoji biblioteka dešimtus metus Trakuose organizuoja Europos dienos šventę. Švenčių metu mieste vyksta įvairūs renginiai, akcijos, iššūkiai, kurie tapo tradiciniais ir kasmet pasipildo įvairiomis originaliomis idėjomis. Šventėje dalyvauja Trakų darželių auklėtiniai, moksleiviai, meno kolektyvai ir atlikėjai. ES šventė vienija ir jaunimą, ir senjorus.
 
Deja, šiais metais Trakų viešoji biblioteka negali pakviesti atvykti į aikštę prie bibliotekos ir švęsti kartu, bet kviečia švęsti Europos dieną iš namų. Gegužės 8 d. aikštėje suplevėsuos vėliavos, skambės LR ir ES himnai.
 
Kviesime prisiminti Trakų viešosios bibliotekos organizuotas Europos dienos šventes retrospektyvoje – „Europos dienos šventė Trakų viešojoje bibliotekoje“. Taip atgaivinsime kartu praleistas džiugias švenčių akimirkas.
Filmuką galėsite rasti: Taip pat kviečiame prisijungti ir dalyvauti Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje gegužės 8 dieną jau vienuoliktą kartą organizuojamame „Europos egzamine“, kuris skirtas Europos dienai paminėti. Dalyviai galės pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungos istoriją, institucijas, kultūrą, geografiją, kalbas ir kt. „Europos egzaminas“ – www.europa.eu/lietuva
 

Tad likite namuose ir švęskite kartu!
 
 
Irena Jocienė
Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
 

Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama