NAUJIENOS

Šventupėje šurmuliavo „Kaziukas“

Kategorija:

Miestas:
Per Lietuvą praūžusi Kaziuko mugė kovo 4 dieną buvo surengta ir Šventupėje. Kadangi turim savo Kaziuką (Kazimieras Šermukšnis), tai tiesiog privalu švęsti. O dar ir gera proga paminėti Tautodailės metus.
Parengiamieji darbai vyko visą savaitę. Organizatorių išradingumu ir iniciatyva senos lovos  tapo dailiomis lentynomis, į kurias nugulė Jasiuliškio socialinės globos namų dienos užimtumo centro „Ąžuolas“ globotinių ir darbuotojų keramikos, tekstilės dirbiniai, gaminiai iš vytelių, augalų ir kitų gamtinių medžiagų. Savo rankdarbių atsinešė ir šventupiečiai.
Puikią edukaciją „Arbata gydo“ surengė Janė Giedraitienė. Skanavome įvairias arbatas, klausėmės pasakojimo apie jų gydomąsias savybes. Ko nežinojome, galėjome informacijos rasti parodoje „Žolynų terapija“ eksponuojamose knygose.  Janytė pažadėjo vasarą vaistažolių pažinimo pamokėlę surengti gamtoje, kad moterys galėtų prisirinkti ir pasiruošti gydomųjų arbatų.
Dar viena mugės akcija – vėjo malųnėlių „Laisvės vėjas“ gamybos dirbtuvėlės. Visą savaitę malūnėlius gamino į biblioteką užsukę lankytojai. O akciją labai aktyviai baigėme mugės metu. Pagaminome apie 150 malūnėlių, kuriais pasipuošime aplinką Kovo – 11-osios šventės metu.
Mugė Šventupėje  buvo surengta pirmą kartą. Bet tikrai ne paskutinį. Manome, kad ji taps tradicinė, o dirbinių ekspozicija bus nuolatinė visus metus. Su ja galės susipažinti, dirbinių įsigyti Šventupės dvaro lankytojai.
 
 Genė Vaitkūnienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Šventupės kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė
 
Nuotraukos Emilijos Vėbrienės ir Genės Vaitkūnienės

 

Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Varškės spurgos – ,,ežiukai“

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama