NAUJIENOS

Šventinis Kalėdų laukimo laikotarpis Radviliškyje – nuo lapkričio 29 dienos – nuo lapkričio 29 dienos

Kategorija:

Miestas:
Į vieną mažą miestelį rudenėjant atklydusios raganos užbūrė jo gyventojus, pavertė juos šaltais, viskam abejingais žmonėmis, užgesino šviesas ne tik jų namuose, bet ir širdyse. Žmonės nebesilankė vieni pas kitus, drauge nebegėrė arbatos ir nesidalijo šventiniais kepiniais, nebekūrė židinių, net nebesisveikino vieni su kitais. Vaikų juokas nebeskambėjo miestelio parkuose, o gatvės buvo tamsios ir nejaukios.

Į miestelį atklydusios snaigės, į pagalbą pasikvietusios net tris Kalėdų Senelius, išvadavo miestelio gyventojus iš sąstingio ir įžiebė Kalėdų ugnį jų širdyse. Kaip joms tai pavyko, radviliškiečiai ir miesto svečiai galės pamatyti jau kitą penktadienį,  lapkričio 29 dieną 17 val. Radviliškio miesto Aušros aikštėje. Čia 17 val. bus įžiebta pagrindinė Radviliškio rajono Kalėdų eglė.

Kalėdinę pasaką-muzikinę istoriją „Įžiebkime širdy Kalėdas“ radviliškiečiams dovanoja Radviliškio miesto kultūros centro teatro studija „Balta“ ir Radviliškio muzikos mokyklos teatro studija, linijinių šokių grupės „Verpetukės“ ir „Šelmiukai“.

Visų apsilankiusiųjų Kalėdų eglės įžiebimo šventėje lauks Kalėdų Senelio pašto darbuotojai, dideli ir maži galės parašyti laišką ir išsiųsti jį Kalėdų Seneliui. Kalėdų eglutės įžiebimą vainikuos ugnies šou ir fejerverkai, o po jų visi laukiami Kalėdų eglučių alėjos atidaryme. Netradicinės kalėdinės eglutės įsikurs pėsčiųjų take nuo Radviliškio miesto kultūros centro Radviliškio miesto kultūros ir poilsio parko link.

Stebuklai virsta tradicijomis

Šiais metais Radviliškio miesto seniūnija kalėdinį laikotarpį pavadino „Stebuklai virsta tradicijomis“. Pasak Radviliškio miesto seniūno Ernesto Mončausko, smagu, kai matosi, kad didžiųjų metų švenčių laukia visi miesto gyventojai, kad kasmet vis labiau puošiasi tiek individualios valdos, tiek daugiabučiai namai, o dar smagiau, kai tai tampa gražia tradicija. Seniūnas pakvietė įstaigas, įmones, organizacijas, bendruomenes, gyventojus šventiškai puošti savo aplinką ir dalyvauti gražiausiai papuoštos įmonės, įstaigos ir organizacijos, gražiausiai papuošto daugiabučio namo, gražiausiai papuošto balkono ir gražiausiai papuošto daugiabučio namo langų konkurse.

Dar viena naujovė – kalėdinis takas Radviliškio mieste, kuriame – net devyni kalėdiniai objektai. Radviliškiečiai ir miesto svečiai kviečiami surasti juos visus, nusifotografuoti prie kiekvieno ir dalyvauti išradingiausio keliautojo kalėdiniu Radviliškio maršrutu konkurse.

Visos nuotraukos, dalyvaujančios šiuose konkursuose ir skelbiamos asmeninėse socialinių tinklų paskyrose, turi būti pažymėtos grotažyme #KaledosRadviliskyje. Nuotraukų laukia ir Radviliškio miesto seniūnija el. paštu birute.maciuliene@radviliskis.lt arba Messenger programėle Radviliškio miesto seniūnijai.

Nugalėtojus tiek kalėdinės puošybos, tiek išradingiausio keliautojo kalėdiniu Radviliškio maršrutu konkursuose rinks patys radviliškiečiai, balsuodami Radviliškio miesto seniūnijos Facebook paskyroje. Žinoma, nugalėtojai bus apdovanoti prizais.

Renginiai kvies visą gruodžio mėnesį

Lapkričio 29 d. Kalėdų eglutės įžiebimu Radviliškyje prasidėjęs Kalėdų laukimo laikotarpis bus kupinas įvairiausių renginių. Radviliškiečius kvies ir spektakliai, ir mugės, ir sporto varžybos. O renginius vainikuos  sausio 31 dieną organizuojama Naujametė popietė ir Naujųjų metų sutikimo diskoteka Aušros aikštėje.

Gruodžio 2 d. 17.15 val. – susikaupimo vakaras „Fraktalų piešimas“ (Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro salėje).

Gruodžio 7 d. 9–14 val. – adventinis turgus (Radviliškio miesto kultūros centre).

Gruodžio 9 d. 12 val. – rankų šešėlių teatro „Budrugana Lietuva“ spektaklis vaikams „Obuolių pasakos“ (Radviliškio miesto kultūros centre).

Gruodžio 11 d. 11 val. – „Kalėdinis sveikatos protmūšis“ (Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro salėje).

Gruodžio 12 d. 17.30 val. – praktinis užsiėmimas „Maudynės gonguose“ (Vaižganto progimnazijoje).

Gruodžio 14–15 d. – Baltijos šalių vaikų ir jaunimo populiariosios muzikos atlikėjų festivalis-konkursas „Dainuok, žiemužėle 2019“ (Radviliškio miesto kultūros centre, renginys mokamas).

Gruodžio 18 d. – kalėdinės vaikų plaukimo varžybos (Radviliškio plaukimo baseine. Dalyvauja Radviliškio plaukimo baseiną lankantys mokiniai).

Gruodžio 20 d.:

10 val. – II kalėdinės Radviliškio rajono senjorų individualaus plaukimo varžybos (Radviliškio plaukimo baseine).
10–18 val. – kalėdinė mugė (Aušros aikštėje).
18.00 val. – kalėdinis Radviliškio miesto kultūros centro meno mėgėjų kolektyvų koncertas (Radviliškio miesto kultūros centre, renginys mokamas).

Gruodžio 21 d.:

9–16 val. – kalėdinė mugė (Aušros aikštėje).
13–17 val. – kalėdinės pasakos mažiesiems, kalėdinės dirbtuvės, eglių šakų dalijimas (Aušros aikštėje).

Gruodžio 23 d. 14 val. – Kalėdų senelis Radviliškio plaukimo baseine (staigmenos, žaidimai vaikams).

Gruodžio 27 d. – antrasis Radviliškio plaukimo baseino gimtadienis, dailiojo plaukimo merginų pasirodymas (Radviliškio plaukimo baseine).

Gruodžio 28 d. 10 val. – tarptautinis vyrų salės futbolo turnyras „A. Ligeikos taurė“ (Radviliškio sporto arenoje).

Gruodžio 29 d. 18 val. – Martyno Kavaliausko koncertas (Radviliškio miesto kultūros centre, renginys mokamas).

Gruodžio 31 d.:

12 val. – Naujametė popietė, kalėdinių eglučių alėjos, kalėdinės puošybos ir išradingiausio keliautojo kalėdiniu Radviliškio maršrutu apdovanojimai, vaišinimasis keptu elniu (Aušros aikštėje) ir pasieniečių koše.
23 val. – Naujametis vakarėlis diskotekoje (Aušros aikštėje).

Laukiame Jūsų visų kalėdiniame Radviliškyje!

Žinoma, gruodžio pradžioje Kalėdų eglutės įsižiebs ir Radviliškio rajono seniūnijų centruose ir miesteliuose:

Sidabravo miestelio centre – gruodžio 13 d. 16 val. visus linksmins Vadaktų pramogų ir šokių salės darbuotojai.

Šeduvos Laisvės aikštėje – gruodžio 6 d. 16.30 val. Koncertuoja dainavimo studija „EN-DEN-DU“.

Aukštelkuose prie mokyklos gruodžio 8 d. 15.00 val., po to – Liaudiškių g. 3 su Kalėdų Seneliu bei vaišėmis.

Kalnelio Gražionyse, vasaros estradoje – gruodžio 7 d. 18.00 val.

Šaukoto miestelio centrinėje aikštėje – gruodžio 4 d. 17 val. Visų lauks karšta arbata, košė ir Šaukoto kultūros namų saviveiklininkai.

Baisogalos miestelio aikštėje – gruodžio 13 d. 17.00 val. Pasimatymas su Kalėdų Seneliu ir ugnies šou.

Raudondvario kaime, Jaunimo g. 4 – gruodžio 19 d. 17.30 val.

Šiaulėnuose – gruodžio 12 d. 16.00 val. Koncertuos Šiaulėnų kultūros namų vaikų dainavimo studija.

Renginių organizatoriai: Radviliškio rajono savivaldybė, Radviliškio miesto seniūnija, Radviliškio miesto kultūros centras, Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Radviliškio rajono švietimo ir sporto paslaugų centro Sporto skyrius, Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuras, Radviliškio plaukimo baseinas.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Reklama