NAUJIENOS

Šventinė birželio 24-oji Pociūnėliuose

Kategorija:

Miestas:
Tradiciškai nuo XIX a. vidurio birželio 24-ąją Pociūnėliuose vyksta Šv. Jono atlaidai. Šiemet, be atlaidų, tą dieną prie bažnyčios surengtas ir liaudiškos kapelos „Liaudė“ koncertas, miestelio kultūros namuose atidaryta tautodailininkės Leonoros Piliukaitytės-Špiliauskienės tapybos darbų paroda-pardavimas.

Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vykstantys atlaidai prasidėjo iškilminga eisena aplink bažnyčią. Šv. Mišias aukojo Pociūnėlių parapijos klebonas Kęstutis Švabinskas. Mišių metu keli vaikai priėmė Pirmąją komuniją. Giedojo Panevėžio r. Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilikos choras. 



Po Šv. Mišių bažnyčios šventoriuje Skėmių seniūnijos seniūnė Ingrida Gladkienė šiltais žodžiais ir bijūnų žiedais pasveikino Jonus ir Janinas. Skambėjo Pociūnėlių kultūros namų liaudiškos kapelos ,,Liaudė“ dainos, linksmai šoko kultūros namų vaikų šokių grupė (abiejų kolektyvų vadovė – Genovaitė Vorienė). Susirinkusieji į atlaidus buvo vaišinami naminiais pyragais, lietuvišku šakočiu, šventinta duona, vynuogėmis, Pociūnėliiuose išspaustomis obuolių sultimis, tyru vandeniu. Vaišino Pociūnėlių miestelio bendruomenė, Skėmių seniūnija ir tėveliai vaikų, priėmusių Pirmąją komuniją.



Tie, kam patinka tapyba, užsuko į kultūros namus, kuriuos papuošė tautodailininkės Leonoros Piliukaitytės-Špiliauskienės tapybos darbai. Ne vieną sužavėjo meniški paveikslai, piešiniai ant šilko. Surengti parodą-pardavimą tautodailininkę pakvietė Pociūnėlių kultūros namų kultūros specialistė Aušrelė Sereikienė. Ji sakė labai norėjusi pociūnėliečius ir miestelio svečius supažindinti su Leonoros Piliukaitytės-Špiliauskienės, šiuo metu gyvenančios vos už kelių kilometrų nuo Pociūnėlių esančiame Devynduonių kaime (Kėdainių r.), tapyba – juk tautodailininkės darbuose labai dažni augalų motyvai, o tai susiję su augmenijos garbinimu, su Šv. Jono atlaidais.


Kultūros specialistė Aušrelė Sereikienė, viena iš šventinės dienos organizatorių, džiaugėsi, kad miestelyje vykusių renginių metu pavyko sujungti religinius ir kultūrinius momentus. Tai džiugina, nes religija ir kultūra yra neatskiriamos, abi žmonėms labai svarbios.

Roma Buivydienė
Pociūnėlių miestelio bendruomenės narė


Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė








Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama