Švenčionių savivaldybei perduoti Pabradės vaikų globos namai
  NAUJIENOS

Švenčionių savivaldybei perduoti Pabradės vaikų globos namai

Kategorija:

Miestas:

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Švenčionių rajono savivaldybei perdavė bendruomeninius Pabradės vaikų globos namus. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir Švenčionių rajono savivaldybės administracijos direktorė Jovita Rudėnienė pasirašė susitarimą, pagal kurį savivaldybė perėmė vaikų globos namų savininko teises ir pareigas.

„Perduodame bendruomeninius globos namus, kur vaikai auga šeimos sąlygomis, turi kaimynus, yra susikūrę ryšius. Todėl savivaldybė, iš arti matydama skirtingus čia gyvenančių vaikų poreikius, galės praplėsti jiems teikiamų paslaugų sąrašą ir taip pasirūpinti savo bendruomenės vaikais. Toks savivaldos pasiryžimas prisiimti atsakomybę už savo bendruomenės vaikus yra labai sveikintinas“ - sako ministras Linas Kukuraitis.

Šiuo metu bendruomeniniuose Pabradės vaikų globos namuose gyvena 10 vaikų, kuriems teikiamos ilgalaikės socialinės globos paslaugos. Tai reiškia, kad šie vaikai globos namuose gyvena nuolat, nes yra arba netekę tėvų, arba jų tėvams yra apribota valdžia, o giminaičiai nesiėmė jų globoti.

Dar 9 vaikai čia gauna trumpalaikės socialinės globos paslaugas. Šie vaikai globos namuose apgyvendinti, kuomet laikinai buvo apribota jų tėvų valdžia, su tėvais dirba socialiniai darbuotojai, o budintys globėjai nesurasti. Tokiu atveju vaikas socialinės globos namuose gali gyventi ne ilgiau nei 3 mėnesius.

Visi vaikai apgyvendinti dviejuose namuose ir viename bute. Visos šios patalpos yra nuomojamos.

Primename, kad nuo 2014 m. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva vykdoma Institucinės globos pertvarka. Vienas iš jos tikslų – užtikrinti darnią aplinką ir sąlygas kiekvienam vaikui augti biologinėje šeimoje, o likusiems be tėvų globos vaikams – globėjų, įtėvių šeimose ar šeimynose, kur sąlygos labiausiai primintų šeimos gyvenimą.

Tai jau antra savivaldybė nuo apskričių panaikinimo 2010 m., perėmusi nacionalinio lygmens instituciją ir prisiėmusi atsakomybę už savo bendruomenės vaikus. Šių metų pradžioje Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Jurbarko rajono savivaldybei perdavė bendruomeninius Skalvijos vaikų globos namus, kurie dabar vadinasi Skalvijos namais.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija


Reklama