NAUJIENOS

Sveikatingumo stovykla ,,Dovanoju sau sveikatą“

Kategorija:

Miestas:
Remiantis PSO duomenimis, jei žmonės laikytųsi sveikos gyvensenos principų, tai būtų galima išvengti 80 proc. širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, 90 proc. II tipo cukrinio diabeto, 30 proc. onkologinių susirgimų.

Į nuostabios gamtos apsuptyje įsikūrusią stovyklą penktadienio popietę susirinkusius stovyklautojus pasveikino Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Justina Koriznaitė, padėkojo Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorei Jolantai Margaitienei, taip pat dalyvavusiai  stovyklos atidaryme ir pakvietė visus kartu pajusti laisvės džiaugsmą, kurį teikia sveikas gyvenimo būdas! Atsiriboti nuo baimės, triukšmo, įtampos ir išmokti sveikai maitintis, taisyklingai judėti bei džiaugtis gyvenimu.

Jau pirmąjį vakarą susiruošusius į vakarinį žygį dalyvius, pasveikino nestiprus lietus, kuris „patikrino“ dalyvių ryžtą ir ištvermę. Tačiau visi dalyviai, apsiginklavę lietpalčiais, skėčiais ir gera nuotaika įveikė numatytą žygio atstumą, kurį paįvairino pusiaukelėje pasitikusi Šaukoto bendruomenės žmonių kapela. Ji ne tik praskaidrino žygeivių nuotaiką, bet ir dainomis, bei šokiais nuvijo lietaus debesis, kurie visos stovyklos metu taip ir nebe pasirodė.

Ankstyvi stovyklos rytai kvietė visus į rytines mankštas, po to – į ežerą, rytinėms maudynėms, vėliau meditacijai lauke, miško apsuptyje, palydint paukščių čiulbesiui...

Stovyklos metu dalyviai buvo maitinami vegetariškai, todėl atidžiai ragaudami galbūt daugeliui naujus skonius, kildavo nemažai klausimų: iš ko pagaminta, kokie naudoti prieskoniai, gaminimo subtilybės, tačiau visi gyrė maistą ir stebėjosi, kad šitaip gali būti skanu ir be mėsytės. Maistą ruošiantys virėjai, tikri šios srities specialistai, galėjo atsakyti į visus kylančius klausimus, ką su malonumu ir darė.

Nebuvo kada tinginiauti visos stovyklos metu, nes atvykę kviesti lektoriai pasakojo ne tik kaip rinktis sveikus produktus, bet ir apie šeimos santykius, vyko jogos pamokos, juoko joga. Šeštadienio vakarą atvykęs gongų meistras Vyrenijus diskutavo apie streso įveikimą, jo priežastis, dažnai kylančias artimiausioje aplinkoje – šeimoje. Artėjant vakarui, visiems dalyviams patogiai įsitaisius miegmaišiuose lauke, teko patirti nepaprastą, įvairius jausminius patyrimus sukeliančią, gongų terapiją gamtoje.

Stovyklos metu sukurta ypatinga draugiškumo ir bendrystės atmosfera paskatino daug stiprių ryšių, kurie, tikimės, tęsis ir pasibaigus stovyklai.

Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro informacija


Reklama