NAUJIENOS

Švedriškėje bus perlaidoti nežinomų partizanų palaikai

Kategorija:

Balandžio 21 d. savivaldybės administracijoje įvyko Ignalinos rajono rezistentų ir kitų asmenų, nužudytų okupacinių režimų metu, palaikų perkėlimo ir palaidojimo vietų įamžinimo komisijos posėdis, kuriame aptartas pasirengimas  trijų nežinomų partizanų palaikų perlaidojimo ceremonijai. Iškilmingas perlaidojimas vyks gegužės 17 d. Švedriškės bažnyčios šventoriuje po 14.00 val. šv. Mišių.

2014 metų rugsėjo mėnesį, atlikus žvalgomuosius archeologinius tyrimus, Ignalinos rajono Kazitiškio seniūnijos Miškiniškių kaime buvo surasti  trijų žuvusiųjų palaikai. Palaikai  aptikti vienoje duobėje, trijuose mediniuose karstuose. Remiantis išlikusiais istoriniais duomenimis ir liudininkų pasakojimais, nustatyta, kad 1944 m. gruodžio 28 dieną minėtame kaime, Kazimiero Dijoko vienkiemyje, per okupacinės kariuomenės antpuolį žuvo  grupė partizanų. Dalis neatpažintų partizanų buvo palaidoti toje pačioje sodyboje. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, partizanų palaidojimo vieta buvo pažymėta kryželiu ir prižiūrima vietinių gyventojų. Išsaugant šią vietą daugiausia prisidėjo broliai Valdas ir Jonas Žilėnai. Partizanų žūties vietoje  planuojama pastatyti atminimo ženklą.

Ignalinos rajono rezistentų ir kitų asmenų, nužudytų okupacinių režimų metu, palaikų perkėlimo ir palaidojimo vietų įamžinimo komisijai vadovauja savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Kindurys. Posėdyje taip pat dalyvavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento direktorė Gintarė Jakubonienė, jos pavaduotojas ir Genocido aukų muziejaus direktorius Eugenijus Peikštenis, Kultūros paveldo departamento Utenos teritorinio padalinio vyresnysis valstybinis inspektorius Romualdas Mikulėnas, savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas, Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Juozas Panavas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyresn. specialistė Rasa Juodagalvienė, kiti komisijos nariai ir bendruomenės atstovai.

Buvo tariamasi, kaip tinkamai pasirengti perlaidojimo ceremonijai.  Švedriškės bendruomenės narys Jonas Biržinis perdavė kaimo bendruomenės nuomonę ir pasiūlymus. Patirtimi apie panašius renginius dalijosi svečiai iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro. Detalės dar bus derinamos, o išsami renginio programa bus skelbiama savivaldybės interneto svetainėje, rajono spaudoje, taip pat ketinama išplatinti specialius bukletus.

parengė Lina Kovalevskienė,

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus

vyr.  specialistė ryšiams su visuomene,


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kaip mokėmės siuvinėti atviruką

2 pamokėlėReklama