NAUJIENOS

Svečias iš Uzbekistano domėjosi verslo plėtros galimybėmis

Kategorija:

Miestas:
Rugpjūčio 15 d. Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius  susitiko su Uzbekistano Užsienio ekonominių ryšių departamento vadovu Rustambek Baratov, kurį lydėjo LR Seimo narys Valerijus Simulik. Uzbekistano atstovas R. Baratov,  viešėdamas Lietuvoje, aktyviai ieško verslo partnerių ir galimybių mūsų šalyje.
Susitikimo metu rajono meras V. Gailius ir mero patarėja pristatė svečiams Joniškio rajono verslo aplinką, veikiančias verslo įmones ir planuojamas verslo plėtrai investicijas, trumpai  papasakojo apie laisvus komercinius sklypus ir suteikiamas galimybes investuotojams Joniškio rajone. Rajono meras domėjosi Uzbekistano šalies ekonomine situacija, švietimo sistema, savivaldybės administracijos struktūra, vystomomis pramonės šakomis, žmogiškaisiais ištekliais ir verslo plėtros galimybėmis.
Svečias iš Uzbekistano pristatė savo šalies pagrindinius ekonominius rodiklius, nuolat augančią pramonės rinką ir priminė, jog Uzbekistanas yra saulės kraštas, todėl čia auginami ekologiški vaisiai, daržovės, kurių nemenka dalis  tiekiama Europos šalims. Svečias džiaugėsi šalyje plėtojama tekstilės pramone. „Svarbiausias uždavinys yra kokybė, nes šalies rinka yra didelė, tad ieškoma bendradarbiavimo galimybių ir Europoje“, – kalbėjo Rustambek Baratov. Uzbekistano atstovas minėjo, kad šaliai pradėjus vadovauti naujai išrinktam prezidentui,  keitėsi šalies užsienio politinė situacija, verslui atsivėrė naujos galimybės. Uzbekistano verslininkai aktyviai domisi užsienio šalių patirtimis, galimybėmis pritraukti užsienio investuotojus arba investuoti svetur, užsieniečių įdarbinimo Lietuvoje galimybėmis.
Kalbant apie švietimo sistemą, svečias akcentavo, kad augant Uzbekistano ekonomikai, didėjant gimstamumui, dėl šalyje vyraujančios didelės konkurencijos stojant į aukštąsias universitetines mokyklas, šalies jaunimas išvyksta mokytis į Ameriką, Europą, Rusiją, Kiniją, todėl darbo rinkoje ima trūkti aukštos kvalifikacijos specialistų.
Susitikime dalyvavęs verslo atstovas UAB „HZR“ direktorius Henrikas Mikalkėnas, pasidžiaugė, kad Joniškio  rajono valdžia priima svarbius ir verslui reikšmingus strateginius sprendimus, o pasikeitimai yra reikalingi ir laukiami. Su Lietuvos ir užsienio eksportuotojais bei gamintojais bendraujantis UAB „Milkas“ direktorius Gintautas Sadauskas pastebi, kad Joniškis lokacijos prasme yra labai geroje vietoje, prie pagrindinio kelio į Rygą ir gali būti  patrauklus investuotojams, o pats Joniškio rajonas kasdien tampa vis ryškesnis kitų savivaldybių tarpe.
Susitikimo metu Uzbekistano užsienio ekonominių ryšių departamento vadovas R. Baratov išreiškė susidomėjimą dėl bendradarbiavimo galimybių. Sutarta dėl tolimesnio bendravimo ir bendradarbiavimo.


Joniškio rajono savivaldybės administracijos informacija
L. Šutkienė nuotr..
 

Menas ir internete – menas

Menas ir internete – menas

Jo kūrybinis procesas reikalauja pastangų, idėjų, meninės kokybės ir daugelio kitų komponentų. Jis vertas apdovanojimų, bilieto, žiūrovų ir žiniasklaidos dėmesio. Tai inovatyvi šio laiko meninė raiška, bet ne gyvo meno pakaitalas ir...

Menas ir internete – menas

Menas ir internete – menas

Jo kūrybinis procesas reikalauja pastangų, idėjų, meninės kokybės ir daugelio kitų komponentų. Jis vertas apdovanojimų, bilieto, žiūrovų ir žiniasklaidos dėmesio. Tai inovatyvi šio laiko meninė raiška, bet ne gyvo meno pakaitalas ir...

Reklama