Šv. Baltramiejaus mugėje – Žemės ūkio ministerijos remiami tradiciniai amatininkai
  NAUJIENOS

Šv. Baltramiejaus mugėje – Žemės ūkio ministerijos remiami tradiciniai amatininkai

Kategorija:

Miestas:

Vasarai baigiantis, vilniečiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į šv. Baltramiejaus mugę – šventę, atkuriančią Renesanso epochos miesto amatus, menus ir cechų tradicijas.

Ši istorinė mugė nuo 2013 m. turi ypatingą statusą – ji yra sertifikuota Lietuvos tautinio paveldo dalis.

Į mugės šurmulį sėkmingai įsiliejo ir Žemės ūkio ministerijos remiami tradiciniai amatininkai, demonstruojantys senąsias mūsų krašto tradicijas. Jiems visiems suteikti tautinio paveldo produktų bei tradicinių amatų meistrų sertifikatai.

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, šventės atidarymo ceremonijoje tardamas sveikinimo žodį, pasidžiaugė nuoširdžia ir gyva mugės atmosfera, padėkojo už puikų renginį, įprasminantį senąsias tradicijas ir skatinantį naujas idėjas. Ministras pažadėjo siekti, kad tautinio paveldo ženklas būtų matomas dar geriau.

Dvi dienas truksiančioje mugėje pristatomi tradiciniai XV-XVII a. miesto amatai. Čia galima ne tik stebėti amatininkų darbą, įsigyti jų produkcijos, bet ir patiems pabandyti žiesti puodynę, verpti siūlus, austi audinį, nusikalti monetą ir pan. Taip pat galima pasigrožėti senoviniais kostiumais, pamatyti, kaip kovoja viduramžių kariai, praleisti laisvalaikį stebint teatro ir šokėjų pasirodymus bei kt.

Mugė šiais metais mini 355 metų ankstyviausio, pirmojo žinomo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose – 1664 m. Vilniaus puodžių cecho statute – sukaktį.

Šv. Baltramiejus yra žinomas kaip įvairių specialybių amatininkų (odininkų, mėsininkų, knygrišių, batsiuvių, siuvėjų, kepėjų ir kt.) globėjas visoje krikščioniškoje Europoje.


Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

Reklama