NAUJIENOS

Sužaista 10 „Auksinio proto“ intelektinių žaidimų, liko – 3

Kategorija:

Miestas:
XII-ajame „Auksinio proto“ sezone Trakų viešojoje bibliotekoje jau sužaista 10 žaidimų, liko – 3. Dešimtojo žaidimo nugalėtojai – „Titnaginiai kirvukai“, surinkę 68 taškus ir atsakę į penktojo turo bonus klausimą. Sveikiname nugalėtojus! Antroji vieta atiteko „Išmaniesiems protams“, kurie surinko 64 taškus ir atsakė į ketvirtojo turo bonus klausimą, tretieji liko „Protoriaus“ komanda, surinkusi 52 taškus, ketvirtieji – „Pozityvūs Trakai“, surinkę 42 taškus ir atsakę į penktojo turo bonus klausimą.
Šiame žaidime komandoms teko įveikti muzikinius klausimus ir atrasti įvairias sąsajas, pakeliauti po JAV bei prisiminti įvairius žaidimus. Vakaras, kaip visada, buvo kupinas įdomių klausimų, išminties ir puikių emocijų!
Visus žaidimo rezultatus rasite čia: https://www.auksinisprotas.lt/gyvu-zaidimu-rezultatai/
 PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:
KLAUSIMAS: Komikas Jimmy Fallon 2019 metų lapkritį pajuokavo, kad tam tikra frazė jam jau nėra tinkama, o tinkamesnė būtų „ou, man skauda nugarą“ (angl. „ow, my back“). Apie kokio filmo pasirodymą taip juokavo J. Fallonas?
ATSAKYMAS: TERMINATORIAUS. 2019 metų lapkričio 1 dieną išleistas naujas „Terminatoriaus“ filmas. Komikas Jimmy Fallon sakė, kad 72 metų Švarcnegeris geriau jau sakytų ne „Iʼll be back“, o „ow, my back“. „Iʼll be back“ yra kultinė Terminatoriaus frazė.
Šaltinis: https://youtu.be/gWgnAQh7iMA?t=36
Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/I'll_be_back
KLAUSIMAS: 1852 metais laivo reiso per Atlantą metu jūros liga kankino ne tik žmones, todėl JO buvo mažai ir JIS buvo labai prastos kokybės. Dėl to smarkiai nukentėjo maži vaikai ir kūdikiai, keletas jų netgi mirė. Ši tragedija paskatino vieną iš laivo keleivių – amerikietį Gailą Bordeną – išrasti TOKĮ JĮ. Kas yra TOKS JIS?
ATSAKYMAS: KONDENSUOTAS PIENAS / SUTIRŠTINTAS PIENAS. Jūros liga laive sunkiai susirgo ne tik žmonės, bet ir karvės, kurios turėjo „tiekti“ pieną laivo virtuvei ir keleiviams, o pirmiausia kūdikiams ir vaikams. Pienas tapo pavojingu sveikatai, be to, jo buvo labai mažai. Kūdikiai kentė badą, išgyveno ne visi. Amerikiečių fermeris Gailas Bordenas, plaukęs tuo laivu, vėliau ėmėsi rimtų bandymų ir jam pavyko sukurti sutirštinto pieno gamybos technologiją.
Šaltinis: http://www.madehow.com/Volume-6/Evaporated-and-Condensed-Milk.html

KLAUSIMAS: Slėpynės (angl. Peek-a-Boo) yra žaidimas su kūdikiu, kuomet suaugusysis savo veidą uždengia rankomis, tada vėl jį atidengia ir vis kartoja tai pakaitomis. Taip pat vadinama ir viena strategija tam tikroje sporto šakoje. Kuri tai sporto šaka?
ATSAKYMAS: BOKSAS. Šis terminas skirtas apibūdinti ne tik rankomis slepiamo veido žaidimą, tačiau tai yra ir bokso terminijoje sutinkama sąvoka – taip vadinama bokso strategija, kuomet rankos laikomos prieš veidą gynybiniais sumetimais.
Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Peek-a-boo_(boxing_style)
Ačiū visiems už vakarą! Iki sezono pabaigos liko trys žaidimai – lapkričio 19, lapkričio 26 ir gruodžio 3 dienomis. Susimatome, iki!
 
Akvilė Narbutienė
Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
 

Braškinis pyragas – tortas

Šviežių bulvių plokštainis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Nerimstanti teatro dvasia

Nerimstanti teatro dvasia

Birželio 26 d. Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė Neringa Bulotaitė švenčia gražų jubiliejų – 60-metį! Ji – režisieriaus Jono Vaitkaus mokinė, studijavusi jo pirmajame „dešimtuke“ Lietuvos...

Reklama