NAUJIENOS
Tauragė žalumu lenkia ir kurortus

Sutelktinio finansavimo rekordas Lietuvoje: NT projektui investuotojai sunešė 1,5 mln. EUR

Kategorija:

Miestas:

Bendrovės „Prime Real Estate“ plėtojamas daugiabučių kompleksas „Birštono vilos“ tapo didžiausią investicijų sumą iš sutelktinio finansavimo pritraukusiu projektu Lietuvoje. Per kiek daugiau nei mėnesį platformoje „Röntgen“ investuotojai jam sunešė daugiau nei 1,5 mln. EUR. Tai yra taip pat viena didžiausių Baltijos šalyse iš sutelktinio finansavimo surinktų NT projekto investicijų.

Pasak „Röntgen“ vadovo Martyno Stankevičiaus, 1,5 mln. EUR (surinkta 1 568 000 €) buvo minimali suma, kurią surinkus įsigaliojo sandoris, tačiau ties ja nebus sustota. Antrajame investicijų pritraukimo etape tikimasi surinkti dar apie 1 mln. EUR.

„Sprendžiant iš to, kokio susidomėjimo ir atgarsio investuotojų bendruomenėje susilaukė šis projektas, manome, kad antrasis investicijų pritraukimo etapas bus taip pat sėkmingas. Planuojame surinkti dar 923 tūkst. EUR“, – sakė „Röntgen“ vadovas.

Anot jo, pirmajame investicijų pritraukimo etape iš viso dalyvavo 97 fiziniai ir juridiniai investuotojai. Vienas jų buvo institucinis.

Nors dėl sutartyje numatytų sąlygų įmonė, negali atskleisti koks institucinis investuotojas nutarė dalyvauti „Birštono vilų“ sutelktinio finansavimo projekte, M. Stankevičius patvirtino, kad projektu domisi ir daugiau institucinių investuotojų, kurie, tikėtina, dalyvaus sekančiuose finansavimo etapuose.

„Tiek iš institucinių, tiek iš smulkiųjų investuotojų girdime tris pagrindinius kriterijus, dėl kurių jie pasirinko šią galimybę – gera investicijų apsaugos struktūra, patyręs vystytojas ir palyginti didelė grąža“, – vardijo M. Stankevičius.

„Röntgen“ vadovo teigimu, sėkmingą NT projekto finansavimą lėmė keli svarbūs faktoriai. Pirmiausia – griežta projekto, kaip investavimo galimybės, atranka ir jo išsamus pristatymas investuotojams. Be to, buvo pasimokyta iš praeities klaidų.

Šių metų pradžioje panaši investicinė suma „Röntgen“ platformoje buvo renkama kitam projektui. Nors trūko nedaug, tačiau reikiama riba tuomet buvo nepasiekta.

„Įvertinome klaidas, gautą grįžtamąjį ryšį ir įsivardijome, kad per siaurai žiūrėjome į potencialius investuotojus, paruošėme veiksmus, kaip dirbsime ateityje. Supratome, kad minios investuotojai, nors ir sparčiai įgauna žinių apie investavimą, išties tobulėja vertindami rizikas, vis tik prioritetą dar teikia ne saugumui ir skaidriam investicijų pristatymui, kai atskleidžiama visa informacija, o tiesiog didesnėms palūkanoms. Tad laikantis strategijos dirbti tik su kokybiškais NT projektais atsisukome į profesionalesnius smulkiuosius investuotojus bei institucinius investuotojus, kurie investicijas visų pirma vertina atsižvelgdami į saugumą bei projektų kokybę. Kaip matome, sprendimas pasiteisino“, – aiškino „Röntgen“ vadovas.

Anot jo, šio projekto sėkmė yra įrodymas, kad rinka pribrendo naujai investavimo į NT formai, o kokybišku sutelktiniu finansavimu domisi vis daugiau finansų įstaigų tokių kaip privatūs investiciniai fondai ar šeimų investicijas valdantys profesionalai, kurie investicijas atsirenka itin atidžiai. Be to, jie ieško patikimo partnerio, turinčio gilų NT rinkos išmanymą ir galinčio padėti atrasti geriausias galimybes.

„Röntgen“ nuo pat pradžių siekė pasiūlyti kokybiškus, tipiškai tik didiesiems investuotojams prieinamus projektus. Nauja struktūra, kuomet projekte kartu dalyvauja instituciniai investuotojai ir minia turi naujų privalumų: stambieji investuotojai gali dalyvauti tokia apimtimi, kokia jiems priimtina (nebūtinai turi finansuoti visą sumą), o smulkieji gali pasinaudoti proga investuoti kartu su didesniais žaidėjais“, – aiškino M. Stankevičius.

Investicijos į „Birštono vilų“ projektą bus užtikrintos pirmos eilės įkeitimu, o paskola projekto plėtotojui sudarys ne daugiau kaip 40,5 proc. visos projekto įgyvendinimo sąmatos. Taip pat investuotojų apsaugą užtikrins ir specialios pinigų išmokėjimo projekto savininkui sąlygos. Todėl projektas išsiskiria savo apsaugų lygiu investuotojams.

Numatyta, kad investavusieji į šį projektą, priklausomai nuo investicijos dydžio, uždirbs nuo 8 iki 11 proc. metinių palūkanų.

Bendrovės „Prime Real Estate“ plėtojamas 3 korpusų daugiabučių kompleksas „Birštono vilos“ iškils šalia centrinio Birštono parko, o jame bus įrengti 73 butai ir 5 komercinės patalpos.

 Apie „Röntgen“
 
„Röntgen“ yra lietuviško kapitalo sutelktinio NT projektų finansavimo platforma. Šių metų pradžioje į ją investavo tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“.


Gintaras Gimžauskas

Reklama