NAUJIENOS
Kaip nuversti valdžią

Susitikime su Vilkaviškio meru - ministro dėmesys vaikų globos sistemos pertvarkai

Kategorija:

Miestas:

Ministras Linas Kukuraitis šiandien susitikęs su Vilkaviškio rajono savivaldybės meru Algirdu Neiberka daugiausia dėmesio skyrė vaiko globos sistemos pertvarkos iššūkiams – kaip savivaldybei labiau įsitraukti į vaikų namų deinstitucionalizacijos procesus.

Pertvarkant vaikų globos namus ir suteikiant galimybes vaikams gyventi butuose, savivaldybių vadovai pastebi, kad mažėja smurto atvejų, daugėja personalo darbuotojų, tiesiogiai bendraujančių su vaikais, taip pat smarkiai mažėja kaštai.

Pasak ministro, svarbu, kad kiekvienoje savivaldybėje būtų užtikrinamos paslaugos šeimai.

„Sieksime, kad kiekvienoje seniūnijoje atsirastų po vaikų dienos centrą. Tai efektyvi priemonė, kuria ne tik padedama vaikams, bet ir pasiekiami tėvai, užmezgamas ryšys ir pradedamas darbas su šeimomis“, - sakė ministras.

Kaip žinia, siekiama, kad iki 2020 metų neliktų vaikų, gyvenančių globos namuose. Vyresni vaikai apsigyvena mažuose bendruomeniniuose būstuose, butuose – artimoje šeimai aplinkoje, o mažiesiems bus ieškoma įtėvių ar globėjų.

Taip pat kalbėta apie neįgaliųjų integraciją, specialiųjų poreikių nustatymo permainas, aptarta kokių bendruomeninių paslaugų trūksta Vilkaviškio rajono savivaldybei.

Ministerijos komanda šiandien lankosi ir Marijampolės specialiuosiuose socialinės globos namuose, Didvydžių socialinės globos namuose bei Kalvarijų socialinės globos namuose.

Ryšių su visuomene skyrius


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama