NAUJIENOS

Susitikime su fotožurnalistu Artūru Morozovu – pokalbis apie žurnalistinį darbą

Kategorija:

Miestas:
Vasario 12 d., trečiadienį, 17.30 val. Fotografijos muziejuje (Vilniaus g. 140, Šiauliai) vyks susitikimas su fotožurnalistu Artūru Morozovu. Renginys nemokamas.
 
Artūras Morozovas – fotožurnalistas, vienas iš multimedijų dokumentikos platformos „Nanook“ įkūrėjų. Jis dokumentavo karinius konfliktus Kaukaze, Palestinoje ir Ukrainoje, nušvietė pabėgėlių krizę Europoje, kūrė žurnalistinius pasakojimus iš Rusijos ir posovietinių šalių. Pastaruosius kelis metus A. Morozovas gilinasi į jautrias socialines atskirties ir skurdo Lietuvoje temas.
 
Susitikime fotografas dalinsis savo patirtimis dirbant žurnalistinį darbą: dokumentuojant karinius konfliktus, fotografuojant ir kuriant pasakojimus apie socialinę atskirtį ir skurdą Lietuvoje. Taip pat bus kalbama apie žurnalisto ir žmogaus santykį. Klausiama – koks yra žurnalisto vaidmuo, nušviečiant itin jautrias socialines, karines temas? Kokią galią šiandien turi lėtoji žurnalistika? Ar jos principai – gylis, kontekstas, neskubus temos tyrimas, kai joje nebėra sensacijos – aktualūs šiandien? Atsakymų bus ieškoma pasitelkiant fotožurnalisto asmeninę patirtį dirbant su įvairių temų projektais Lietuvoje ir užsienyje.
 
Fotografo darbai susilaukė didelio dėmesio ne tik Lietuvoje – buvo publikuoti pasaulinio garso žiniasklaidoje: „The Guardian“, „The New York Times“, „Der Spiegel“, „Paris Match“, „Al Jazeera” ir kt., pelnė prestižinius šalies apdovanojimus. Fotožurnalistas savo darbus yra pristatęs asmeninėse ir grupinėse parodose Lietuvoje ir už jos ribų – Londone, Berlyne, Briuselyje. 2016 metais Fotografijos muziejuje buvo eksponuojama jo autorinė paroda „Vijna“.
 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Reklama