NAUJIENOS

Susitikimas su Andriumi Daciu „Telšiai – miestas ant septynių kalvų“

Kategorija:

Miestas:
Kultūrinė programa „Pėdink į Girulius“ liepos 3 d., trečiadienį, 18.00 val. kviečia į  Žemaitijos metams skirtą renginį „Telšiai – miestas ant septynių kalvų“. Susitiksite su  charizmatiškuoju gidu, Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto pirmininku Andriumi Daciu. Išgirsite įdomių ir netikėtų faktų apie Telšių praeitį, pajusite išskirtinę Lietuvos Roma vadinamo miesto dvasią. Akordeonu muzikos kūrinius atliks Žygimantas Laurinavičius.
 
Telšiai dažnai lyginami su Italijos sostine Roma: abu miestai stovi ant septynių kalvų, tiek Roma, tiek Telšiai turi po amfiteatrą. Roma turi savo simbolį – Vilkę, Telšiai – mešką Motiną. Pasakojama, kad badmečiu ši meška išgelbėjo, išmaitino ir vėliau su savo meškiukais užaugino žemaičius. Sakoma, kad patrynus delnu magiškosios meškos Motinos  skulptūros nosį, išsipildo iš anksto sugalvotas noras. Visame mieste, kartais netikėčiausiose jo vietose, iš viso galima rasti 46 meškas.
Žemaitijos sostine vadinami Telšiai yra regiono katalikybės centras. Miestas iš rytų ir vakarų supa legendomis pagarsėjusį Masčio ežerą. Manoma, kad vardą Telšiams davė mažytis Telšės upelis, įtekantis į Mastį. Legenda pasakoja, kad miestą įkūrė karžygys Džiugas, dar vadinamas Telšiu. Istoriniuose šaltiniuose Telšiai minimi nuo 1450 metų. Pirmoji žinutė apie miestą randama L. Jucevičiaus paminėtame žemaičių seniūno Jono Kęsgailaičio Telšių aprašyme.
 
Laukiame visų Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 10A)
 
Loreta Liutkutė,
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos
Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriaus vedėja

 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Reklama