NAUJIENOS

Susipažinkite su unikaliu Lietuvos kurortu – Birštonu

Kategorija:

Miestas:
Vargu ar Lietuvoje rasime žmogų kuris nebūtų nieko girdėjęs apie Birštono miestą. Tai yra vienas gražiausių ir populiariausių kurortų mūsų šalyje. Birštono miesto svečiai gali mėgautis mineralinio vandens teikiamomis gydomosiomis savybėmis. Be unikalaus, gydomosiomis savybėmis pasižyminčio mineralinio vandens, Birštonas gali didžiuotis nepaprastai gražia Nemuno krantine, išpuoselėtais parkais, sodais, sveikatingumo ir poilsio kompleksais ir kitomis kultūrinėmis erdvėmis.
Birštono kalnas. Birštono kalnas dar vadinamas Vytauto kalnu. Jis yra vienas aukščiausių ir žinomiausių piliakalnių visoje Lietuvoje, o kalno šlaito aukštis siekia 40 metrų. Kaip byloja istorija, dar XIV amžiaus pabaigoje ant Vytauto kalno stovėjo Birštono pilis, kuri buvo Trakų kunigaikštystės gynybinės sistemos dalis.
Birštono centrinis parkas. Parkas įkurtas 25 ha miške, kuriant ir statant šį parką, nebuvo iškirstas nė vienas medis. Šią vietą pamėgo tiek sporto entuziastai tiek ramų laisvalaikį mėgstantys žmonės. Centriniame parke galite rasti sporto, skulptūrų, dviračių ir poilsio takus. Pasirinkę sporto taką, rasite šalia treniruoklių įrengtas vaikų žaidimų aikšteles, čia galima žaisti minigolfą, krepšinį, stalo tenisą, o mėgstantys riedlenčių sportą galės mėgautis pasivažinėjimu specialiomis rampomis. Keliaujant kultūros taku pamatysite garsių Lietuvos menininkų skulptūras. Tarp pušų stūksančios skulptūros elegantiškai pildo ir atgaivina parko erdvę. Skulptūros parke išsiskiria ironijos, humoro ir modernumo deriniu. Take taip pat rasite ramybės zoną, kurioje galėsite pailsėti, atsipūsti ir net išvysti lakstančias voveraites.
Nemuno krantinė. Šios krantinės paskirtis – apsaugoti miestą nuo potvynių, po Kauno hidroelektrinės pastatymo. Tačiau ilgainiui krantinė tapo  Birštono miesto promenada. 2 kilometrų Nemuno pakrante driekiantis takas jungia Vytauto kalną ir Birštono centrinį parką. Krantinė pritaikyta tiek pėstiesiems tiek dviratininkams, tačiau savaitgaliais dviračiais važinėtis nerekomenduojama dėl didelio pėsčiūjų kiekio.
Mineralinio vandens garinimo bokštas. Unikalus statinys, kokio nerasite niekur kitur Lietuvoje. Tai yra iš vyšnių šakelių sudėliotas statinys sukuriantis jūrinį klimatą. Garintuvo sienomis teka natūralus mineralinis vanduo, saulės, oro ir vėjo dėka jis garuoja ir 50-80 metrų spinduliu skleidžia mineralais prisotintą orą. Pušynas ir mineralais prisotintas oras leidžia gydyti kvėpavimo takų ligas. Šis garinimo bokštas neveikia tik žiemos laikotarpiu. Statinį paverčia dar unikalesniu ir įspūdingesniu – tunelis įrengtas vienoje iš garintuvo sienų, juo galima eiti ir stebėti kas vyksta garinimo bokšto viduje. Poilsis birštone negali praeiti neaplankius šio objekto, nes tai yra unikalus ir vienintelis toks pastatas Lietuvoje.
Kneipo sodas. Sebastiana Kneipa yra vokiečių dvasininkas, kurio sveikatinimosi filosofija vadovaujamasi Birštono kurorte. Tokio tipo sveikatinimasis grūdina kūną ir sustiprina organizmą. Būtent dėl to, pagal dvasininko rekomendacijas, Birštono mieste yra įrengtas Kneipo sodas. Šiame sode yra Kneipo takas, kuris eina ratu ir yra sudarytas iš skirtingų paviršių. Eidami basomis kojomis šiuo taku patirsite natūralų gamtos pėdų masažą, kuris teigiamai veikia visa kūną. Eidami taku sutiksite akmenis, spyglius, žolytę, žvyrą, kankorėžius, smėlį ir lentas. Po šio natūralaus masažo, galėsite pėdas atpalaiduoti mineralinio vandens baseine.


Rūta Domeikaitė

Reklama