NAUJIENOS

Susikurkime šventę patys

Kategorija:

Miestas:
Šventė – tai pirmiausia susitikimas su šventybe, kuri priartėja prie žmogaus, įsilieja į patį žmogų. Tai pakylėjantis išgyvenimas, pilnas pagarbos, stebuklo, ypatingas dvasinis potyris, ir jis turi galios transformuoti asmenybę, tačiau tam reikia ir pasirengimo, ir nusiteikimo.

Prieš metus susitikę bibliotekoje su Skaitytojų klubo nariais kalbėjomės apie šventes, papročius, tradicijas, gaminamus patiekalus. Skaitytojos pasakojo, kad lauks atvažiuojant savo vaikų, artimųjų ir kartu švęs Šv. Kalėdas. Laukiant Kūčių ir Kalėdų nutarėme pasigaminti kalėdinių vainikų, kad pasipuoštumėme savo namus. Daugelis skaitytojų pirmą kartą gyvenime pynė vainiką, todėl buvo nedrąsios, reikėjo pagalbos, tačiau greitai išmoko ir džiaugėsi kūrybos procesu.Šiemet situacija kitokia, šiuo metu negalime artimai kontaktuoti. Kas belieka, tik patiems susikurti šventinę aplinką: pasigaminti kalėdinę puokštę, nusipinti vainiką, pasikrauti gera energija ir laukti nuostabių švenčių, tikint, kad nepatogumai greit išsispręs, kad greit vėl galėsime bendrauti gyvai.

Taigi gruodžio 1-ą dieną Rūdiškių bibliotekoje gaminome kalėdines puokštes iš lauko atsineštų vazonų, pušų šakų, vasarą prisirinktų ir išdžiovintų gėlių žiedynų, kurias pagražinau apipurškusi aukso spalvos dažais. Natūralu, beveik ekologiška ir draugiška gamtai... Siūlome pasižiūrėti video, kuris randasi Rūdiškių bibliotekos „Facebook“ paskyroje (http://inx.lv/RsP1) ir užsidegti kūrybine ugnele. Šventės juk artėja... Kūrybinio džiaugsmo ir atradimų!
Siųskite nuotraukas mums, pasidžiaugsime virtualiai kartu.

                                                                                     

Nijolė Vėlyvienė
Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė
 

Reklama