NAUJIENOS

Šurmuliavo Šilalės rajono žemdirbių ir kaimo bendruomenių šventė

Kategorija:

Miestas:

Spalio 4 dieną prie Šilalės kultūros centro surengta tradicinė Šilalės rajono žemdirbių ir kaimo bendruomenių rudens derliaus šventė. Atvykėlių laukė seniūnijų ir kaimo bendruomenių išradingai įrengti kiemeliai, atspindintys ne tik Šilalės rajono žemdirbystės tradicijas, bet ir smulkiojo verslo šakas. Veikė tautodailininkų, amatininkų ir ūkininkų mugė bei rudens gėrybių paroda.

Renginį vedę Virginija Geštautienė ir Zenonas Levickis pirmiausiai pristatė į Derliaus šventę atvykusius garbius svečius. Renginyje dalyvavo ir visus susirinkusius sveikino žemės ūkio viceministras Albinas Ežerskis, Lietuvos Respublikos Seimo nariai Paulius Saudargas ir Remigijus Žemaitaitis, Slavsko miesto (Kaliningrado sritis) meras Sergėjus Lavrikaitis, Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, mero pavaduotojas Raimundas Vaitiekus, Administracijos direktorius Valdemaras Jasevičius, direktoriaus  pavaduotoja Vera Macienė, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Algimantas Olendra, Šilalės rajono partnerystės vietos veiklos grupės pirmininkė Teresė Jankauskienė, Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilalės skyriaus pirmininkas Algirdas Taroza, viešnia iš Aleksandro Stulginskio universiteto.

Po gražių sveikinimų apdovanotos gražiausios rajono sodybos, gatvės, gyvenvietės, daugiabučiai ir „Metų ūkiai 2014“.

Už gražiausiai tvarkomas sodybas apdovanoti Stasė ir Zigmas Sėrapinai iš Pajūrio, Daiva ir Virgilijus Jankauskai iš Žadeikių, Loreta Armonienė iš Pelkių kaimo (Kaltinėnų sen.) bei Kristina Bagdonienė iš Vingininkų. Gražiausiai savo sodybas prižiūrintys ūkininkai pripažinti Regina Žymantienė iš Palokysčio kaimo (Žadeikių sen.), Elena Taujanskienė iš Dargalių kaimo (Laukuvos sen.), Dalia ir Rimas Kavaliauskai iš Bijotų bei Regina ir Stasys Lidžiai iš Jucaičių.

Šiemet išrinkti du gražiausiai aplinką besitvarkantys daugiabučiai – Dievyčio g. 7 namas Šiauduvos kaime (Laukuvos sen.) ir Šilalės g. 1 namas Žadeikiuose. Tvarkingiausiomis gatvėmis pripažintos Liepų gatvė Kvėdarnoje ir Pavėžio gatvė Drobūkščiuose. Tuo tarpu gražiausiai tvarkomos gyvenvietės vardas atitėjo Bijotams ir Šiauduvai.

Už metų pasiekimus deklaruojant pasėlius apdovanota Traksėdžio seniūnijos žemės ūkio specialistė Adelė Noreikienė.

 

Apdovanoti ir „Metų ūkiai 2014“. Pirmąją vietą šioje kategorijoje užėmė Daiva ir Egidijus Gečai. Antroji vieta atiteko Jovitai ir Vidui Žymančiams, o trečioji – Ilonai ir Gintautui Bražinskams. Už netradicinio ūkio puoselėjimą apdovanojimas įteiktas Editai Dirmontaitei.

 

Derliaus šventės metu vyko gardžiausio sūrio rinkimai. „Super sūris 2014“ titulas šiemet iškeliavo į Kvėdarną. Anot komisijos, gardžiausią sūrį pagamino Šilalės kaimiškoji seniūnija, o lietuviškiausio sūrio vardas atiteko Kaltinėnams.

 

Pirmą kartą mūsų rajone surengtos galiūnų varžybos traktoriaus tempimo rungtyje. Varžybose dalyvavo 7 sportininkai, kurie pirmiausiai traukė BMW markės automobilį, o vėliau – daugiau nei 4 tonas sveriantį traktorių. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad pirmąją vietą užėmė greičiausiai rungtį įveikęs Šarūnas Aleksandravičius. Antrąją vietą pelnė Vytautas Gudauskas, o trečiąją – Julius Kasiliauskis. Varžybas vainikavo visų galiūnų net 9 tonas sveriančio traktoriaus traukimas, kuris sulaukė didžiulių ovacijų.

Visus linksmino Šilalės kultūros centro kolektyvai ir atlikėjas Edmundas Kučinskas.

Šventė, kaip ir kiekvienais metais, sulaukė gausaus dalyvių ir žiūrovų būrio bei padovanojo ir miestui, ir rajonui puikią nuotaiką, sutelkė bendriems darbams.

Šventę organizavo Šilalės rajono savivaldybė, o ją parėmė ŽŪKB „Pieno gėlė“, UAB „Litagra“, UAB  „Dojus agro“, Vytautas Misevičius.

Rima Norvilienė

Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vyr. specialistė, autorės nuotr.


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Šventinės edukacinės programos vaikamsReklama