NAUJIENOS

Suraskite Alytaus voveraites

Kategorija:

Miestas:
Alytaus miesto sode, Kurorto ir Jaunimo parkuose visada pilna vikrių voveraičių, kurios džiugina kiekvieną praeivį. Paskutiniame yra net atskiras voveraičių parkelis. Kai kurios šėlstančios voveraitės gana drąsios ir draugiškos, leidžiasi būti paglostomos, ar mielai iš rankų vaišinasi riešutais. Todėl susiruošus į Alytaus miestą aplankyti voverių reikia nepamiršti pasiimti riešutų. Sutikus gyvas voveraites, būtina aplankyti ir paliesti bronzines voveraičių skulptūras. Šios skulptūros pabirusios visame mieste, o jas juosia prasmingos sentencijos.
Maršrutas beieškant sutinkam Alytaus mieste bronzines voveres.

Voveraitės Alytaus mieste

Voveraitė Liusė

Voveraitės Liusė skulptūra, skirta voveraitės Liusės atminimui. Tokiu vardu buvo pavadinta tikra voveraitė gyvenusi Jaunimo parko voveraičių eglynėlyje. Ji atsiliepdavo į šį vardą, buvo labai drąsi, draugiškai, mielai imdavo riešutus iš žmogaus rankų. Deja, 2020 m. vasarą Liusė žuvo.
 
Rotušės a. 15, Alytus
GPS: 54.395995, 24.048005 (WGS)

Voveraitė su knygaVoveraitė įsikūrusi senamiesčio skvere, tai bronzinė skulptūra, ją juosia užrašas „Alytiškių iniciatyvos“, o knygoje, kurią laiko voveraitė, užrašyta „Knyga – geras būdas pranokti vakarykštį save“.

Šalia skulptūros galima rasti ir nemokamų, mainams skirtų knygų, kurios socialinių akcijų sumanytojo Valerijaus Venciaus ir bendraminčių iniciatyva padėtos specialiai tam įrengtame namelyje.
Senamiesčio skveras
Alyvų takas, Alytus
GPS: 54.399152, 24.048538 (WGS) 
 
Voveraitės Alsodra ir SodriukasBronzinės voveraitės skulptūra vaizduoja bendraujančius mamytę voverę ir mažą voveriuką, juodu pavadinti Alsodra ir Sodriukas. Tai –  „Sodros" Alytaus skyriaus darbuotojų dovana Alytaus miestui. „Laimę susikuriame patys“ – tai žodžiai išraižyti ant bronzinės voverių skulptūros. Greta skulptūros yra atminimo lentelė su skulptūros iniciatorių palinkėjimu: „Dideli darbai prasideda nuo mažų!“.
Jotvingių gatvės skveras
Alytus GPS: 54.396008, 24.042393 (WGS)
  
Sakurų alėjos voveraitė


Nerūdijančio plieno voveraitė Sakurų alėjoje įsikūrė 2020 m. rudenį.
Žalioji g.
Alytus GPS: 54.39615, 24.039196 (WGS)
 
Tokių voveraičių nuo 15 iki 30 cm aukščio galima rasti visame mieste:
  • Jaunimo parke,
  • Jotvingių g.,
  • Žaliojoje g.,
  • Alytaus „Sakalėlio” pradinės mokyklos teritorijoje,
  • Dainų slėnyje
  • Prie Baltosios rožės tilto.
Ateityje jų daugės. Skulptūrėles pagamino AB „Astra LT“, ant kiekvienos lazeriu išgraviruotas ženklas „Alytus–Myliu”, pagaminimo metai ir QR kodas, nukreipiantis į Facebook puslapį, kuriame aprašyta voveraičių skulptūrų atsiradimo istorija.

Gintarė Ulman
Nuotr. autorė Gintarė Ulman

Reklama