NAUJIENOS

Suplanuokite persikraustymą be streso: svarbiausių darbų sąrašas

Kategorija:

Miestas:
Persikraustymas – tai darbas reikalaujantis atsakingo planavimo bei kruopštaus pasiruošimo.  Juk neužtenka visus daiktus sugrūsti į automobilį – reikia pasirūpinti saugiu jų transportavimu, pakavimu, tinkamu prekių grupavimu, perkraustymo išlaidų planavimu. Jeigu nesate labai organizuotas žmogus, tai gali kelti sunkumų. Taigi, parengėme sąrašą patarimų, kaip ramiai persikraustyti į naujus namus per 8 savaites.

8 savaitės iki persikraustymo

Kuo anksčiau pradėsite ruoštis persikraustymui, tuo mažiau streso kels šis procesas. Tad sužinojus ar apibrėžus datą, kada norite kraustytis į naują gyvenamąją vietą, pradėkite planuoti svarbiausių darbų eigą. Pirmiausia, rekomenduojama nuspręsti, ar persikraustymą vykdysite patys ar samdysite įmonę. Jeigu nuspręsite, kad jums reikalinga įmonių pagalba, kreipkitės į kelis perkraustymo paslaugų teikėjus ir pasidomėkite, kiek tai jums gali kainuoti. Daugelis ekspertų rekomenduoja susisiekti bent su 3 įmonėmis ir įvertinus jų siūlomas paslaugas, kainą bei kokybės santykį, išsirinkti jums tinkamiausią variantą. Tiesa, persikraustyti į kitą gyvenamąją vietą patiems paprastai kainuoja pigiau, tačiau naudojantis įmonių pagalbą, galite sutaupyti laiko bei patirti mažiau streso.

Peržiūrėkite, ar visi daiktai jums reikalingi

Kraustymasis – puikus laikas sumažinti nenaudojamų daiktų kiekį, tad likus pakankamai daug laiko iki persikraustymo dienos, pradėkite tvarkyti senuosius namus. Pagalvokite, ar norite su savimi vežtis visus juose esančius daiktus, techniką ir baldus. Jeigu turite nereikalingų arba ilgai nenaudojamų daiktų, pasirūpinkite jų pardavimu arba dovanojimu. Jeigu turite vaikų, juos taip pat paraginkite atrinkti nereikalingus žaislus. Pinigus už parduotus žaislus galėsite panaudoti naujų žaidimų įsigijimui naujuose namuose – taip vaikui bus lengviau atsisveikinti su turimais, tačiau ne dažnai naudojamais žaislais.

Nepamirškite planuoti išlaidas

Daugelis žmonių daro klaidą pamiršdami įsivertinti persikraustymui reikalingas išlaidas. Juk kainuoja ne tik prekių transportavimo paslauga, bet ir pakavimo medžiagos. Tad įvertinkite, kiek daiktų norėsite pervežti, pabandykite apskaičiuoti, kiek dėžių, tūrio užpildymo priemonių, lipnios juostos, pakavimo plėvelės jums reikės įsigyti, pasidomėkite perkraustymo įmonių paslaugų įkainiais. Jeigu daiktus planuojate pervežti patys – nepamirškite paskaičiuoti kuro išlaidų, furgono nuomos mokesčių. Taigi, geriausias būdas išvengti rūpesčių dėl pinigų trūkumo, iš anksto sudaryti persikraustymui skirtą biudžetą ir pataupyti.

4 savaitės iki persikraustymo

Likus mėnesiui iki persikraustymo pasirūpinkite, kad kuo mažiau nereikalingų daiktų ir maisto reikėtų pervežti į naujus namus. Maisto meniu likusioms 4 savaitėms stenkitės planuoti iš šaldytuve, spintelėse ir sandėlyje esančių produktų. Taip sutaupysite pinigų ir kartu sumažinsite pervežamų daiktų kiekį. Jeigu iki šiol nepardavėte visų nenešiojamų rūbų, nereikalingų baldų ar technikos – juos padovanokite nepasiturinčiomis šeimomis besirūpinančioms organizacijoms, vaikų namų globotiniams. Kuo mažiau dėžių ir baldų reikės pervežti į naujus namus, tuo mažiau kainuos persikėlimas. Be to, perveždami tik reikalingiausius daiktus pasirūpinsite, kad nauji namai netaptų nereikalingų daiktų sandėliavimo vieta.

Kai nuspręsite, kokių paslaugų reikia persikraustymo dieną, pavyzdžiui, perkraustymo įmonės, furgono ar pagalbininkų, būtinai rezervuokite reikiamą dieną, kad norimi paslaugų teikėjai nebūtų užimti. Jeigu prašysite artimųjų ar draugų pagalbos, informuokite juos apie savo planus. Taip pat atkreipkite dėmesį į savo darbo grafiką. Geriausia, kad persikraustymo dieną turėtumėte laisvadienį – taip nereikės skubėti ar nerimauti dėl neatliktų darbų.

Įsigykite pakavimo medžiagas

Pasirūpinkite dėžių ir pakavimo medžiagų atsargomis iš anksto. Jeigu turite galimybę, rinkite nemokamas dėžes iš parduotuvių. Jeigu to daryti nenorite, neturite laiko arba matote, kad pakavimo medžiagų vis tiek trūks, prieš įsigydami likusias pakavimo medžiagas sudarykite pirkinių sąrašą. Kai aiškiai žinosite, ko reikia, greičiau apsipirksite ir sutaupysite. Įsigykite kartoninių dėžių, į kurias patogu pakuoti indus, knygas, kitus smulkius daiktus. Maišus panaudokite rūbų ir namų tekstilės pakavimui. Nepamirškite įsigyti tūrio užpildymo priemonių, tokių kaip granulės, oro pagalvės. Jos padės apsaugoti daiktus nuo judėjimo dėžėse ir galimų dūžių transportavimo metu. Baldų apsaugojimui kraustymosi metu geriausiai tiks pakavimo plėvelė ir apsauginiai kampai. Šios priemonės leis išvengti įbrėžimų, įlenkimų ar kitų smūgio sukeltų pažeidimų. Be to, pakavimo plėvelė naudinga ne tik kietų, bet ir minkštų baldų apsaugai. Į ją supakuota sofa ar fotelis bus efektyviai apsaugotas nuo purvo ir dulkių.

2 savaitės iki persikraustymo

Likus dviem savaitėm iki kraustymosi rekomenduojama po truputi pradėti krauti daiktus į dėžes. Pirma į dėžes ar kitas pakavimo medžiagas sudėkite rečiau naudojamus daiktus. O vis labiau artėjant persikraustymo dienai, pradėkite krauti viską, kas dar likę namuose. Be to, nepamirškite pasirūpinti išsamiomis etiketėmis ant pakuočių, kurios nurodys, kokie daiktai slepiasi dėžėse. Taip pat uždėkite lipdukus, įspėjančius apie greitai dūžtančius daiktus. Jeigu turite galimybę, vertingiausius daiktus ir svarbius dokumentus atidėkite atskirai ir persikraustant pasiimkite juos su savimi.
Likus dviem ar vienai savaitei iki persikraustymo parenkite detalų persikraustymo dienos planą ir priminkite paslaugų tiekėjams ar kitiems persikraustyme dalyvaujantiems žmonėms, kad artėja jūsų kelionė į naujus namus. Taip įsitikinsite, kad niekas nepamiršo apie jums žadėtą pagalbą. Tiesa, kad ir kaip gerai viską apgalvojote, būtinai turėkite ir atsarginį planą, kuris išgelbės kritinėje situacijoje.


 

Svarbi informacija turintiems vaikų ir gyvūnų

Nepamirškite, kad persikraustymas kelia įtampą ne tik jums, bet ir vaikams bei augintiniams. Dėl šios priežasties, likus kelioms dienoms iki kraustymosi, paprašykite artimųjų ar draugų pasirūpinti jūsų augintinio globa. Taip pat pasirūpinkite vaiko užimtumu įtemptomis dienomis. Galbūt jis gali daugiau laiko praleisti su draugais, seneliais ar kitais artimaisiais.

Persikraustymo diena

Jeigu persikraustymui pasiruošėte iš anksto, greičiausiai nekils didelių rūpesčių ir pavyks išvengti streso pagrindinę persikraustymo dieną. Bet kokiu atveju ši diena įneš šiek tiek jaudulio. Svarbiausia pasirūpinti, kad visi sukrauti daiktai nepasimestų ir saugiai pasiektų paskirties vietą. Pirmąją dieną išpakuokite tik svarbiausius daiktus ir leiskite sau pailsėti. Juk ką tik padarėte didžiulį darbą, kuris tęsėsi net kelis paskutinius mėnesius.

Aistė Bielinė
Asociatyvios nuotraukos iš pexels.com
 

Reklama