NAUJIENOS

Su Algirdu Butkevičiumi aptartas pasirengimas penkiakovės pasaulio taurės finalui Druskininkų

Kategorija:

Miestas:
Druskininkuose apsilankęs Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Druskininkų savivaldybės meru Ričardu Malinausku, mero pavaduotoju Linu Urmanavičiumi, administracijos direktore Vilma Jurgelevičiene bei administracijos specialistais ir aptarė Druskininkų bendruomenei itin aktualius klausimus dėl Druskininkų Kultūros ir kongresų rūmų įrengimo ir pasiruošimo šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalui, 2017 metais vyksiančiam Druskininkuose. Susitikime atkreiptas dėmesys, kad šie klausimai aktualūs ne tik kurortui, bet ir visos Lietuvos įvaizdžio formavimui.
Susitikimo savivaldybėje metu su premjeru buvo aptarta Sportininkų rengimo ir reabilitacijos centro veikla, pristatyti jau atlikti darbai ir būtina įrengti infrastruktūra, diskutuota sklandaus prestižinių šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalo varžybų organizavimo klausimais.
Kita svarbi susitikimo tema – Druskininkų kultūros ir kongresų rūmų įrengimas. Susitikime pabrėžta, kad aukšto lygio renginiams pritaikytas kultūros centras reikalingas siekiant vienos iš prioritetinių Druskininkų infrastruktūros plėtros turizmo sričių – kultūrinio turizmo plėtros, užtikrinant kurorto patrauklumą, vystant erdvę kultūros industrijai bei tenkinant Druskininkų bendruomenės poreikius.
Premjeras A. Butkevičius pažymėjo, kad per dvi savaites detaliau išanalizuos Druskininkų kultūros ir kongresų rūmų įrengimo klausimą. „Buvo labai svarbu išgirsti, kokius planus Savivaldybė ruošiasi įgyvendinti. Manau, kad kultūros centro, kultūrai pritaikyto objekto klausimas yra vienas aktualiausių ir artimiausiu metu reikės šį klausimą aptarti su LR Vidaus reikalų, Finansų ir Kultūros ministrais. Kalbant apie Sportininkų rengimo centrą, noras yra, kad jis būtų užbaigtas iki 2017 metų birželio“, – sakė premjeras.
Meras R. Malinauskas pažymėjo, kad susitikime aptarti du klausimai, kurie yra aktualūs ne tik kurortui, bet ir visos Lietuvos įvaizdžio formavimui. „Aptarėme pasirengimą šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalui, kuris už nepilnų dviejų metų vyks Druskininkuose bei visų laukiamas ir labai aktualus klausimas – Kultūros ir kongresų rūmų įrengimas. Daug metų dirbame šiuo klausimu, tikimės, kad netrukus ledai pajudės“, – sakė R. Malinauskas.
Susitikime taip pat dalyvavo premjero patarėja ekonomikai Irina Urbonavičienė, patarėja vidaus politikai ir viešiesiems ryšiams Rita Grumadaitė, patarėjas socialiniais klausimais Audrius Misevičius, patarėjas turizmui, jaunimui, migracijai ir investicijoms, NVO Justas Pankauskas, patarėjas sportui Vytautas Janušas, Vyriausybės kanceliarijos Ekonomikos skyriaus vedėjas Saulius Gaigalas, Vyriausybės kanceliarijos Komunikacijos departamento Spaudos ir komunikacijos skyriaus vyriausiasis specialistas Adomas Mickevičius, LR Seimo narė Kristina Miškinienė, Kūno kultūros ir sporto departamento vadovas Edis Urbanavičius, rangovo, įrengiančio Sportininkų rengimo centrą, atstovas ir kiti svečiai.
Po susitikimo Savivaldybėje visi svečiai pagerbė Druskininkuose gyvenusį ir kūrusį vieną žymiausių Lietuvos dailininką ir kompozitorių M. K. Čiurlionį – šiandien minint 140-ąsias kūrėjo gimimo metinės prie jo paminklo iškilmingai padėtos gėlės.
Premjeras  A. Butkevičius apžiūrėjo buvusios „Nemuno“ sanatorijos pastatus, kurių dalyje planuojama įrengti Kultūros ir kongresų rūmus, apsilankė Sportininkų rengimo ir reabilitacijos centre, kur apžiūrėjo projekto eigą. Meras R. Malinauskas pažymėjo, kad visada geriau yra pamatyti viską realybėje, negu bandyti tik nupasakoti esamą situaciją, todėl premjero vizitas labai reikšmingas visai Druskininkų bendruomenei.
Ministras pirmininkas susitiko su druskininkiečiais – Socialinių paslaugų ir Jaunimo užimtumo centre A. Butkevičių pasitiko aktyvieji „Bočiai“ bei veiklus Jaunimo užimtumo centro kolektyvas bei Druskininkų jaunimas. Premjeras A. Butkevičius paskatino jaunimą būti drąsiais, nebijoti svajoti, siekti savo tikslų.
Premjerui taip pat pristatyta Druskininkų vietos veiklos grupės veikla. Viečiūnų bendruomenės centre apsilankiusiems svečiams Viečiūnų bendruomenės pirmininkė Agnė  Jazepčikaitė-Gaidienė pristatė kaimiškųjų vietovių integraciją į kurorto ekonomikos vystymą, bendruomenės užimtumo didinimo programas, paslaugų plėtrą ir kaimiškosios produkcijos bei žaliavų teikimą į mokyklas bei kitas kurortines įstaigas.
„Jaunimas labai aktyviai dalyvauja įvairiose veiklose, bendruomenės, kuriose apsilankėme, yra labai aktyvios. Bendruomeniškumas yra ugdomas, puoselėjamas. Labai smagu, kai viskas kuriama žmonių iniciatyva, jie pilni idėjų“ – sakė A. Butkevičius.
Premjeras A. Butkevičius savo vizitą Druskininkuose baigė susitikimu su Druskininkų verslo atstovais ir įmonių vadovais. „Pastaruoju metu visame pasaulyje vyksta glaudesnis valdžios, verslo ir mokslo bendradarbiavimas. Jeigu norime konkuruoti globaliam pasaulyje ir būti patrauklūs investiciniu požiūriu, tai be bendradarbiavimo tarp verslo ir valdžios vargu ar galima tikėtis didelių investicijų pritraukimo“, – pažymėjo premjeras.
Meras R. Malinauskas susitikimo metu pristatė Druskininkams aktualias temas, ES finansinės paramos 2014-2020 metų laikotarpio pagrindinius Druskininkų planuojamus įgyvendinti projektus.  „Džiaugiuosi, kad premjero vizitas sutapo su jau tradicija tapusiu susitikimu su verslo atstovais, kad žmonės, tiek verslo atstovai, tiek bendruomenės nariai,  galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus“ – sakė R. Malinauskas.
Taip pat buvo aptartas Lietuvos socialinis modelis, BVP aktualijos, minimalaus darbo užmokesčio didinimo perspektyvos.

Diana Sinkevičiūtė

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Muziejus – geriausia vieta mokytisJonui Svilainiui – 100

Jonui Svilainiui – 100

Vasario 8 dieną Didžiosios Kovos apygardos „B“ rinktinės Dieduko, Žaibo ir Audros būrių partizaną, buvusį politinį kalinį ir aktyvų politinių kalinių sukilimo 1953 m. Vorkutos lageryje dalyvį Joną Svilainį (Liūtą)...

Reklama