NAUJIENOS

Stovykla „BŪK: besidomintis, unikalus ir kūrybiškas!“

Kategorija:

Miestas:
Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje baigėsi trečius metus vykstanti vasaros stovykla „BŪK: besidomintis, unikalus ir kūrybiškas!“, vykusi liepos 13–17 dienomis. Stovykloje dalyvavo 24 vaikai nuo pirmos iki penktos klasės. Šiais metais vaikų laukė smagi ir įtraukianti programa.


Pirmoji diena prasidėjo supažindinant vaikus su stovyklos programa ir taisyklėmis. Stovyklautojai žaidė žaidimą, bandydami pažinti vienas kitą, bei susiskirstę į penkias grupes galvojo smagius pavadinimus, kurie primintų skaitytas knygas ar mėgstamus veikėjus. Po pietų laukė sportas ir žaidimai su Indre Budėniene iš Trakų visuomenės sveikatos biuro, su kuriais bendradarbiaujame jau trečius metus iš eilės. Vaikai dalyvavo lentos iššūkyje, kuriame geriausiai pasirodė Oskaras ir Austė.


Viktorina „Pasakos“ pradėjome antrą stovyklos dieną. Keliavome į Trakų pilį, kur mūsų laukė nemokama edukacija „Šaudymas lanku „Taikykis ir šauk ryžtingai“. Stovyklos dalyviai susipažino su lankais ir drąsiai bandė šaudyti į paruoštus taikinius. Kiekvienas turėjo galimybę šauti kelis kartus. Ši smagi edukacija vaikams labai patiko.
Stovyklai įpusėjus, stovyklautojams pristatėme Lietuvos bibliotekose organizuojamo projekto „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkį, kuriuo susidomėjo nemaža dalis vaikų. „Skaitymo iššūkis“ – tai turiningas ir smagus užsiėmimas, kurio tikslas – per vasarą perskaityti bent 5 knygas. Taip pat žaidėme naujus stalo žaidimus. Bibliotekoje apsilankė linksmų idėjų karalystės „ABC pilis“ (www.abcpilis.lt) programos autoriai Ilona ir Vidmantas Bakšiai su edukacine programa „Knygų nuotykiai“. Smalsūs vaikai susipažino, kaip atsiranda knyga: nuo nematomos idėjos iki rankraščio, iki leidyklos, iki darbo komandoje su dailininkais ir dizaineriais, iki knygos kelio spaustuvėje, tada jos atsiradimo knygynuose ir galiausiai patekimo į žmonių namus bei tolimesnio gyvavimo. Vaikai kūrė pirmąsias savo gyvenime knygutes, ieškojo idėjų, iliustravo, žaidė. Knygutes sukūrė ir pabaigė Oskaras ir Austė, kuri savo knygutę padovanojo edukatorei Ilonai. Inesa ir Greta taip pat atvykusiems svečiams padovanojo piešinius, kuriuos išmoko iš I. Bakšės.Ketvirtąją dieną Trakų krašto tradicinių amatų centre stovyklautojų laukė saldi edukacija – „Karamelinių ledinukų ant pagaliuko gamyba“. Edukacijos metu vaikai sužinojo, kaip pasigaminti karamelę, uždavė klausimų. Smagiausia dalis – gamintis ledinukus, kurių kiekvienas pasigamino po tris, iš kurių vienas buvo mėtinis.
Paskutinę stovyklos dieną į svečius atvyko mokytoja Miroslava Aziulevičienė. Vaikai lauke žaidė žaidimus, programavo ir smagiai leido laiką. Po pertraukos dalis vaikų keliavo į Trakų viešąją biblioteką, kur dalyvavo informacinio terminalo „Pažink Ameriką!“ atidaryme kartu su JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robert S. Gilchrist ir kitais garbingais svečiais. O kūrybingiausi vaikai ruošėsi Rokiškio rajono bibliotekos konkursui „Su lėle ant pasakų sparnų“. Kelios darbščios mergaitės išsirinko joms labiausiai patikusias knygutes ir iš filco ar siūlų bandė sukurti įdomią lėlytę.Stovykla baigėsi padėka vaikams, išsidalinome diplomus ir dovanėles. Esame dėkingi stovyklos dalyviui Fabijui, kuris visas penkias stovyklos dienas filmavo su dronu ir kūrė video įrašus. Ačiū vaikams už smagiai kartu praleistą laiką ir linkime gražios likusios vasaros.


Stovyklą rėmė Trakų rajono savivaldybė pagal „Vaikų socializacijos“ programą.
 
 

Eglė Kondrotaitė
Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė
 

Reklama