NAUJIENOS

Startavo pirmasis XII-ojo sezono „Auksinio proto“ žaidimas Trakų viešojoje bibliotekoje

Kategorija:

Miestas:
XII-ojo sezono „Auksinio proto“ pirmąjį žaidimą Trakų viešojoje bibliotekoje keturios komandos pradėjo itin energingai ir azartiškai. Aštrioje protų kovoje grūmėsi intelektualinio žaidimo senbūviai: „Protorius“, „Titnaginiai kirvukai“, „Išmanieji protai“ ir „Pozityvūs Trakai“. Po įnirtingos kovos ir diskusijų pergalę iškovojo „Protoriaus“ komanda, surinkusi 64 taškus. Sveikiname nugalėtojus!
Antrieji, surinkę 54 taškus, liko „Išmanieji protai“, tretieji – „Titnaginiai kirvukai“, surinkę 50 taškų, ketvirtieji – „Pozityvūs Trakai“, surinkę 40 taškų.
Šiame žaidime komandoms teko ieškoti sąsajų, atsakinėjant į antrojo turo klausimus, demonstruoti savo žinias apie JAV bei Taliną. Vieni klausimai buvo gana lengvi, kiti sudėtingesni, o treti – iššaukė karštų diskusijų.
PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:
KLAUSIMAS: Filmo-koncerto apie dainininkę Aretą Franklin „Amazing Grace“ išleidimas buvo nukeltas net 46-eriems metams, kadangi 1972-aisiais jaunas režisierius Sidnėjus Polakas pamiršo naudoti vieną įrankį, todėl teko laukti, kol buvo sukurti inovatyvūs filmų redagavimo metodai. Kurį įrankį naudoti pamiršo režisierius?
ATSAKYMAS: PLIAUŠKĘ. Filmo „Amazing Grace“ režisierius pamiršo panaudoti pliauškę, tad nufilmavus filmą jo visiškai nebuvo įmanoma redaguoti, kadangi nederėjo vaizdas ir garsas. Tik po 46 metų buvo atrasti kompiuteriniai įrankiai, kurie padėjo sutvarkyti šią problemą.
Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Clapperboard  
KLAUSIMAS: Vieno 1989 metų amerikiečių filmo šūkis buvo „Žmogus su skrybėlė grįžo. Ir šį kartą jis atsivedė savo tėtį“. Šio filmo pavadinime minimas pagrindinis jo personažas, kuris ir yra tas žmogus su skrybėle. Kas šis personažas?
ATSAKYMAS: INDIANA DŽOUNSAS. 1989 metais buvo išleistas amerikiečių filmas „Indiana Džounsas ir paskutinis kryžiaus žygis“, kuriame pirmą kartą frančizėje pasirodė pagrindinio veikėjo tėtis. Indianos Džounso vienas iš ryškių bei įsimintinų atributų – jo dėvima skrybėlė. Filmo išleidimo metai taip pat nemaža užuomina.
Šaltinis: https://www.imdb.com/title/tt0097576/taglines  
Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Henry_Jones,_Sr.  

KLAUSIMAS: Talino vėliavoje JOS yra šešios, o šios šalies – devynios JOS, tačiau spalviniai deriniai – tokie patys. Tiesa, minėtosios šalies vėliavoje dar rasite ir kryžių. Kokios šalies vėliava yra panaši į Talino vėliavą?
 
ATSAKYMAS: GRAIKIJOS. Talino miesto vėliava yra sudaryta iš trijų mėlynų ir trijų baltų juostų, o Graikijos vėliava – iš devynių mėlynių ir baltų juostų, joje taip pat yra graikiškuoju vadinamas kryžius. Abiejose vėliavose vyrauja balta ir mėlyna spalvos.
Šaltinis: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Flag_of_Tallinn.svg  
Iki pasimatymo antrajame žaidime rugsėjo 17 d.!
Dar ne vėlu prisijungti ir naujoms komandoms ar pavieniams žaidėjams, registruotis galite:  
 
Akvilė Narbutienė
Trakų viešosios bibliotekos
vyr. bibliotekininkė ryšiams su visuomene
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama