NAUJIENOS

Solidarumo ir pilietiškumo koncertas „Ir vienąkart, pavasari...“

Kategorija:

Miestas:

 

Kas čia ir dabar padės ligoniui? Kas taps užtarėju, krentant jo gyvenimui į prarają? Šiandien mano sparnai reikalingi jam, krentančiam į bedugnę. Aš galiu pakeisti ligoniui palatos sienas į medžius ir gėlynus, geležines lovas – į draugus, grindis – į samanų pievas, o lubas – į debesis ir dangų! Drauge su savo bičiuliais aš galiu iš naujo sukurti ligoniui pasaulį, kuriame mes gyvensime kartu ir pamatysime, kaip tai gera!

Broliai pranciškonai, onkologiniai ligoniai, jų artimieji ir draugai, daugybė savanorių – susivienijo pastatyti pirmąjį Klaipėdoje ir Lietuvoje dvasinės, psichologinės ir socialinės pagalbos Šv. Pranciškaus onkologijos centrą vėžiu sergantiems ir jų artimiesiems. Šv. Pranciškaus onkologijos sveikatingumo centro misija: gerinti onkologinių ligonių ir jų artimųjų gyvenimo kokybę, rūpintis sielovada, teikti psichologinę, socialinę pagalbą. Planuojamos ir papildomos dailės, keramikos ir muzikos terapijos. Natūrali gamta ir aplink centrą sukurtos dekoratyvinių augalų ir vandens kompozicijos bus skirtos ligonių poilsiui ir meditacijai. Centro lankytojų dailės darbai bus eksponuojami kartu su pranciškonų meno paveldo kūriniais meno galerijoje. Centre bus įrengti vaikų žaidimo, pokalbių ir poilsio kambariai, arbatinė. Ligoniams paslaugos bus teikiamos nemokamai.

Programos „Tu ir aš – kartu mes galia“ dalyviai: Židikų Marijos Pečkauskaitės, Sodų, Tirkšlių vidurinių, Senamiesčio, Kalnėnų, Ruzgų pagrindinių mokyklų, bei kiti rajono kolektyvai, broliai pranciškonai, mažeikiškius bei miesto svečius kvietė į savanorišką misiją, labdaringą nemokamą koncertą  „Ir vienąkart, pavasari...“, skirtą pirmajam Lietuvoje Pranciškaus onkologijos centro statybai paremti. Renginys vyko balandžio 15 dieną Mažeikių Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje. Iniciatyviai koncertą paremė Mažeikių choras „Draugystė“ vadovaujamas R. Grušo, Vytauto Klovos muzikos mokykla: atlikėjos Inga Dvaržeckienė ir Lolita Saparienė, Mažeikių moksleivių namų solistė Justina Budaitė, vadovė Eleonora Kirkilienė.

Aukos statybai buvo renkamos ir pardavinėjant simbolines „plytas“. Renginio pabaiga parodė žmonių gerumą ir atjautą vėžiu sergantiems žmonėms. Akcija „Aš nupirkau plytą Šv. Pranciškaus onkologijos centro statybai“ pasklido po visą Lietuvą. Simbolinės „plytos“ nukeliavo į tūkstančių žmonių namus, mokyklas,  darbovietes,  kaip mūsų vienybės ir solidarumo ženklas, įrodymas, kad mūsų tikslas yra labai prasmingas.

Po kelerių metų eidami ar važiuodami pro šilumą ir viltį skleidžiančius namus, ir Mes galėsime pasidžiaugti“ „Čia įdėta ir mano auka“.

 

Nijolė Mažeikaitė


Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Lietiniai su vištiena ir pievagrybiais

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama