NAUJIENOS

Sofa – vaistai nuobodžiai svetainei

Kategorija:

Miestas:
Įėjus į svetainę beveik visuomet pirmas pamatytas ir įsimintas baldas būna sofa. Namuose jis neretai tampa pagrindiniu ne tik svetainės, bet ir visų namų traukos tašku. Taigi, sofos pasirinkimas turi daug daugiau svarbos, nei kartais manoma. Dalinamės keliais naudingais patarimais, kaip pasirinkti tobulą sofą ir įsirengti tokią svetainę, kurioje bus galima atsipalaiduoti, mėgautis bendru laisvalaikiu.
 

Kaip įrengti svetainę?

 
Tai – viena svarbiausių namų vietų. Šiame kambaryje praleidžiama labai daug laiko: priimami svečiai, leidžiami šeimos vakarai, ilsimasi po dienos darbų. Todėl svarbu, kad ši erdvė būtų kuo malonesnė ir jaukesnė. Norint įrengti tobulą svetainę, kurioje bus galima puikiai praleisti laiką, pravartu vadovautis keliais paprastais, tačiau ypač naudingais patarimais:
 
  • Nebijokite spalvų. Jomis galima išreikšti nuotaiką. Erdvėje, kurioje karaliauja malonios akiai spalvos, bus malonu ne tik namų šeimininkams, bet ir užsukusiems svečiams. Rekomenduojama balta, šviesiai mėlyna spalvos: jos padės sukurti ramybės kupiną erdvę.
 
  • Drąsiai naudokite dekoro elementus. Čia priimami svečiai, be to, svetainė neretai matoma iš prieškambario. Todėl svarbu ją apipavidalinti tinkamai: tiks paveikslai, šeimos nuotraukos, aksesuarai ir dizaino elementai.
 
  • Baldų vietą rinkite atidžiai. Siekiant dialogo, atviro pokalbio šioje erdvėje, baldus reikėtų išdėstyti atitinkamai. Čia galima sukurti pokalbio erdvę: sofos statomos prie sienų, aplink jas – foteliai, šalia – stalelis.
 
  • Pasirūpinkite tinkamu apšvietimu. Jis turi atpalaiduoti, nuraminti. Visuomet rekomenduojama šioje erdvėje neapsiriboti vien pagrindiniu šviestuvu. Tai nuostabi terpė, kurioje galima panaudoti ir stalinių, ir sieninių šviestuvų. Taip sukursite malonią erdvę, kurioje vakarus bus leisti smagu kiekvienam.
 
Tinkamas svetainės įrengimas gali tapti nemenku iššūkiu ne tik naujakuriams, bet ir tiesiog atnaujinantiems savo būstą. Atkreipus dėmesį į aukščiau išvardintus keturis paprastus, tačiau labai naudingus patarimus, šios erdvės įrengimas taps ne tik lengvesne, bet ir malonia užduotimi.
 

Kaip pasirinkti tinkamą sofą?

 
Tai, po viso svetainės erdvės įrengimo, bene svarbiausias klausimas, galintis sukelti nemažą galvos skausmą. Kaip jau minėjome, sofos – pagrindiniai svetainių baldai. Todėl jų pasirinkimui turėtų būti skirta pakankamai laiko. Yra keletas kriterijų, padėsiančių priimti sprendimą, koks baldas tiks labiausiai:
 
  • Dydis. Tai svarbu norint išlaikyti harmoningas proporcijas. Per didelis baldas atrodys griozdiškai ir užims per daug vietos, o per mažas atrodys kukliai ir paliks daug nereikalingos, neužpildytos erdvės. Svarbu ir gyventojų ar dažnų svečių kiekis – pagal tai spręskite, ar reikia dvivietės, ar, sakykime, trivietės, keturvietės sofos.
 
  • Spalva. Norint, kad sofa puikiai įsikomponuotų į erdvę ir ją papildytų, užbaigtų ir sukurtų harmoniją, svarbu atsižvelgti į jos spalvą. Taip pat svarbu pasirūpinti, kad sofa „nepranyktų“ tarp sienų ir grindų. Šis baldas turėtų būti kitokios spalvos nei sienos ir grindys.
 
  • Aukštis. Sužinoti, ar baldas tinkamo aukščio, ypač paprasta. Jei bandant atsistoti nereikia papildomų pastangų, tai lengva – sofa tinkamo aukščio. Tačiau jei atsistoti sunku, reikėtų pasvarstyti apie kitokių matmenų baldą.
 
Pagal šiuos paprastus kriterijus parinkta sofa namuose „prigis“ ypač lengvai ir leis atsipalaiduoti, mėgautis namų aplinka kartu su brangiausiais žmonėmis.
 
Tinkamai parinktos sofos bus puikus vaistas, „išgydysiantis“ nykią svetainę ir paversiantis ją nuostabia ramybės oaze. Tokioje erdvėje šeima galės jaukiai praleisti laisvalaikį. Taigi, tereikia tik truputėlio pastangų tam, kad paprasta patalpa virstų svajonių namų dalimi.

 
Aistė Bielinė

Reklama