NAUJIENOS

Šnipiškiečių namų bendruomenė palaikė iniciatyvą atstatyti Jėzaus koplyčią prie Žaliojo tilto

Kategorija:

Miestas:
Gražus, saulėtas paskutinis rugsėjo sekmadienis Šnipiškių Šv. arkangelo Rapolo bažnyčios šventoriuje pasitiko vilniečius ir miesto svečius. Vyko kasmetiniai Šv. arkangelo Rapolo atlaidai. Dėl pandemijos, dauguma Rapolinių kermošiaus renginių vyko bažnyčios šventoriuje. Čia visa dieną amatininkai rodė savo gaminius iš medžio, molio, galima buvo paragauti vaisinių arbatų, nusipirkti „kermošių“ saldainių,  žurnalų. Svečiai galėjo įsigyti knygą apie parapijos istoriją – „Vilniaus Šnipiškės ir Šv. arkangelo Rapolo parapija“.

 

Po Šv. Mišių tradiciškai buvo einama iškilminga Eucharistinė procesija su kryžiumi ir vėliavomis, nešamas rožinis, giedama. Savo pasirodymą pratęsė  „Šnipiškiečių“ muzikos ansambliai ir solistai.

 

Didelį susidomėjimą sukėlė rašytojo Kęstučio  Girdzijausko pasakojimas apie sovietmečiu (1950 metais) nugriautą Jėzaus koplyčią, stovėjusią už bažnyčios tvoros.  Pasakojimą iliustravo gausios nuotraukos iš K. Girdzijausko knygos „Koplyčios paslaptis“. 2018 metais restauruota Šnipiškių Jėzaus (Jėzaus, nešančio kryžių) medinė skulptūra dabar eksponuojama Bažnytinio paveldo muziejuje.Šnipiškiečių namų bendruomenė palaikė iniciatyvą atstatyti Jėzaus koplyčią prie Žaliojo tilto. Artimiausiu metu bus renkama iniciatyvinė grupė, kuri skelbtų architektūros idėjų konkursą, būtu kuriama viešoji įstaiga, kuri rūpintųsi koplyčios atstatymu.


Barbora Gaudutė
 

Reklama