Snieguolė Kerpienė: „Versle labai svarbi sąlyga, kad tiesiog būtų „faina”
  NAUJIENOS

Snieguolė Kerpienė: „Versle labai svarbi sąlyga, kad tiesiog būtų „faina”

Kategorija:

Miestas:
Liepos 24-ąją, vakarėjantį trečiadienio vakarą ant jūros kranto smalsuoliai bei kiti uostamiesčio svečiai ir vėl rinkosi kavinėje „Ateik Ateik“mjau ketvirtajam „PLK+“ prasmingų pokalbių ciklui. Į jį atvyko gerbiama Klaipėdietė Snieguolė Kerpienė. Kalbinama Pasaulinės Lyderystės Konferencijos atstovo Lietuvai Sauliaus Karoso, pokalbio viešnia dalinosi istorijomis apie privatizavimo talonus, pirmąjį bankrotą Klaipėdoje  ir daugiau nei tris dešimtmečius besitęsiančią verslininkės ir rinkodaros specialistės patirtį. 
“Visi išbandymai gali būti smagūs nuotykiai”
Renginių režisavimo mokslus baigusi pašnekovė atviravo, kad niekad nėra dirbusi pagal įgytą išsilavinimą. Dar prieš mokslų pabaigą supratusi, kad renginių organizavimas neatspindi to, ką ji norėtų veikti gyvenime, Snieguolė patraukė verslo keliu. Lietuvai nespėjus paskelbti nepriklausomybės, dar 1989 metais iš Klaipėdos kilusi verslininkė pradėjo veiklą tekstilės srityje ir susidūrė su privatizacijos iššūkiais, vėliau, griūnant sovietinei santvarkai, iššūkį metė ir užsivėrusi sąjungos rinka, o 2009-aisiais ir pasaulinė krizė, sužlugdžiusi jos verslą. Visgi nepaisant išmėginimų, bankroto ir kelių nepavykusių verslų, pašnekovė neprarado pozityvaus požiūrio į gyvenimą ir verslą. Išmokusi į sunkumus žiūrėti su šypsena Snieguolė Kerpienė susirinkusiems kavinės lankytojams pasakojo:
 
“Į daug ką gyvenime žiūriu kaip į nuotykį… Visi išbandymai gali būti smagūs nuotykiai” 
 
Pasakodama apie savo patirtį ir verslo filosofiją, dabar rinkodaros ir verslo mentoryste užsiimanti moteris juokavo: „Versle labai svarbi sąlyga, kad tiesiog būtų faina.“  Panašu, kad Snieguolės gyvenime tai ne tik tušti žodžiai, mat per savo gyvenimą ji nė dienos nedirbo samdomo darbo. Visą gyvenimą verslo sferoje besisukanti Klaipėdietė nemano sustoti. Toliau meta sau bei kitiems iššūkius, pati dabar užsiima nauja veikla - rašo knygą. 
 
Po pokalbio, socialiniame tinkle vakaro viešnia dalinosi savo pastebėjimais apie pokalbį:
 
“Pastorius Saulius Karosas turi tikslą įkvėpti žmones keistis, tobulėti, augti, imtis naujų veiklų, gyventi įdomiai ir ne verkšlenti, kad kiti kalti, tai ir klausimai, kuriuos jis man uždavė, vedė prie esmės: kas mane motyvavo nenuleisti rankų? Kas prikeldavo iš duobių, kurių buvo, tikrai, kad buvo.”
Kaltų ieškojimas - tai tik laiko švaistymas
Vienu svarbiausių dalykų verslininkė išskyrė atsisakymą ieškoti kaltų. Anot jos, negalima kaltinti valstybės, prezidento ar direktoriaus. Tai tik energijos ir laiko švaistymas. Geriau pasėdėti ir sugalvoti ką nors naujo. 
 
Paklausta kaip išlaikyti smalsuma ir tokį pozityvų požiūrį, viešnia išskyrė du dalykus. Visų pirma reikia pripažinti sau, kad pats esi atsakingas už savo gyvenimą. Visų antra, suvokti, kad nieko šiame gyvenime nėra pastovaus, todėl „turime patys nuolat keistis, ieškoti, domėtis. O tai yra įgūdžiai, kuriuos galime ugdyti.“ 
 
„PLK+“ komanda, pakvietusi jau į ketvirtą prasmingų pokalbių vakarą, džiaugėsi augančia sąmoningų žmonių gausa. Praeituose susitikimuose PLK+ komanda kalbino režisierių, aktorių, bei šokėją Paulių Tamolę, Klaipėdos tarybos narį Arvydą Vaitkų, bei MJJ Fondo direktorę Kotryną Stankutę. Pilnus šių pokalbių įrašus galite rasti Pasaulinės Lyderystės Konferencijos „Youtube“ paskyroje, kur netrukus bus patalpintas ir pokalbio su Snieguole Kerpienė vaizdo įrašas.
 
Straipsnio autorius: Jonas Petrikas
Fotografas: Linas Vaicekauskas
 
LINAS VAICEKAUSKAS
Reklamos koordinatorius

Reklama